علیرضا2021.چرا نمیدونم چطوری عاشق بشم؟!

08:42 - 1399/12/10

سلام.من خیلی تنهام و واقعا نیاز دارم به ازدواج هرچی هم سعی کردم بخاطر شرایط بیخیال بشم نمیتونم.شرایط مالی و تحصیلیم خوبه،وضع مسکن ودرآمدمم خداروشکرکفاف یک زندگی عادی رو میده،ولی نمیدونم چطوری عاشق بشم!!!هرچی به اطرافیان نگاه میکنم نمیتونم دل ببندم،ودیگه ناامید شدم.هیچکس نیست که به من بخوره!!!منظورم این نیست دقیقا کپی برابر اصل باشیم،منظورم اینه کلا حتی ضریب اختلافمون حداقل 20درصد نمیشه بالای 80 درصده!!!از طرفی میگم بیخیال خانوادم میگن آدم نیستی،این سنت پیغمبراست و...از طرفی میگم باشه اینطوری میشه!!!به مسجد و بسیج ومادر خواهر و...هم اطمینان ندارم،من خودم باید پیداکنم نه اونا خواهش میکنم یه کمکی بکنید دوستان دیگه کلا من هنگ کردم.مغزم دیگه کار نمیکنه،چرا اصلا دختری که بخوام نیست؟!یکی کمک کنه دارم دیوونه میشم.

-------------------------------------
کاربران محترم مي‌توانيد در همين بحث و يا مباحث ديگر انجمن نيز شرکت داشته باشيد: https://btid.org/fa/forums
همچنين مي‌توانيد سوالات جديد خود را از طريق اين آدرس ارسال کنيد: https://btid.org/fa/node/add/forum
تمامي کاربران مي‌توانند با عضويت در سايت نظرات و سوالاتي که ارسال ميکنند را به عنوان يک رزومه فعاليتي براي خود محفوظ نگه‌دارند و به آن استناد کنند و همچنين در مرور زمان نظراتشان جهت نمايش، ديگر منتظر تاييد مسئولين انجمن نيز نباشد؛ براي عضويت در سايت به آدرس مقابل مراجعه فرمائيد: https://btid.org/fa/user/register

http://btid.org/node/159354

Plain text

• تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
14 + 1 =
تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

سلام.دوستان گویا یک سری هاتون تازه وارد سایت شدند.من هروقت سوال میخوان به سایت بفرستم قبلش اسمم رو مینویسم.نویسنده سوال خودم هستم.

تصویر محمد81
نویسنده محمد81 در

اینجوری که تو نوشتی اصلا همون زن نگیر مردونه.

تصویر زرنگ
نویسنده زرنگ در

چقدر قلمت شبیه قلم علیرضاست !!!surpriselaugh

تصویر محمد81
نویسنده محمد81 در

شماها دیگه خیلی بی مزه شدید واقعا هنوز نمی فهمید که من علیرضا نیستم دنبال چی هستید میخوایید با این شیرین کاری ها چیکار کنید.

تصویر ma.s
نویسنده ma.s در

شما بگذر، هر چی بیشتر عکس العمل نشون بدی، بیشتر حرفشون رو تکرار میکنن.

تصویر sed313
نویسنده sed313 در

با سلام خدمت شما مخاطب گرامی

نگرانی شما از بابت معیارها برای ازدواج موفق، را درک می کنم. اما واقع بینانه به سوال شما نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که مطمئنا فرد مناسب شما وجود دارد ولی معیارهای شما باید بررسی شود. چند نکته را که می‌تواند به شما کمک کند خدمت‌تان عرض می‌کنم:

1. دو نگاه متفاوت در ازدواج هست 1. طرف مقابل ما شبیه ما باشد 2. طرف مقابل ما تکیمل کننده ما باشد.
آن کسی قرار است با او ازدواج کنیم حتما که نباید شبیه ما باشد بلکه گاهی می‌تواند تکمیل کننده ما باشد.

2. درست است ازدواجی که همراه عاشق شدن باشد خوب است. اما کی گفته حتما باید قبل از ازدواج عاشق طرف مقابل خود باشیم؟ گاهی اوقات عشق و علاقه  بعد از آشنایی اولیه رخ می‌دهد. 
آیا فقط ازدواجی که همراه با عاشقی بوده، ازدواج موفق است؟

3. عاشق شدن گاهی در یک لحظه اتفاق می‌افتد و گاهی در طی چند دیدار با طرف مقابلمان رخ می‌دهد. ( به این معنا که گاهی اوقات اگر چند جلسه با دختری که قصد ازدواج دارید حرف بزنید علاقه و محبت در دلها ایجاد می‌شود.)

4. معیارها می‌تواند  بر اساس ایمان، خانواده، تعهد و دل نشینی فرد مورد نظرمان باشد.( که گاهی دل نشینی با نگاه اول و گاهی طی چند جلسه بوجود می ‌آید.)

5. نکته بعدی دوست عزیز، شما گفتید به خواهر ومادر و بسیج  اعمتاد ندارید. دخترانی که آنان معرفی کردند حتما که نباید همان روز با هم ازدواج کنید، بلکه طی چند جلسه صحبت|، متوجه می‌شوید که به درد هم می‌خورید یا نه؟

6. برای آرامش دل‌تان و ذهن‌تان اگر کسی را معرفی کردند و یا خودتان پیدا کردید با هم به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید تا از میزان ریسک یا موفقیت ازدواجتان مطلع شوید. تازه بعد از این مراحل باز هم انتخاب با شماست می‌توانید ازدواج کنید یا نه.

با تشکر، امیدوارم بهترین تصمیم‌ها را برای زندگی خود بگیرید.

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

سلام.تشکر میکنم که راهنمایی کردید.ببینید حرف شما درسته ولی آخه کسی که تکمیل هم بکنه ومن هم اونو تکمیل بکنم نیست!!!میدونم اینجا جاش نیست ولی پرده تمام مشکلاتم رو میگم چون درسته ما اینجا همدیگرو ندیدیم ولی بالاخره جزو بهترین دوستان مجازی من هستید،الان دختر پسر عمم هست اولا که 17 سالشه!!!دوما که زنگ میزنه از تهران لاک ناخن 1 میلیونی سفارش میده!!!سوما بهش میگم فریبا خانم میگه شما حق نداری منو با اسم کوچیک صدا کنی!!!من قبلش پسوند خانم رو بهش میدم!!!که کلا مادرم گیر داده به اون،ومن فکر نمیکنم ما مناسب هم باشیم جدا از این حرفا بشدت دختر دلپاک و قویه،ولی هربار 200کیلو آرایش میکنه و کلا ولخرجه،خیلی استعداد داره خیلی باهوشه ولی ولخرجه و من باید بتونم رفاه زنم رت تامین کنم یانه؟!با خرج های ایشون نمیتونم،پس بیخیال این.دومی دختر همسایه خواهرمه که 21 سالشه و یه لیسانس دانشگاه آزاد گرفته کشته مارو!!!والا ما خودمون ارشد داریم تقریبا سه تا از خواهرامم ارشد دارن،دوتاشون دکتری الهیات و یکی هم این آخریه بود که شوهر کرد نتونست کارشناسی بیشتر بخونه خخخ وجدانن اینقدر ادعامون نمیشد!!!خلاصه اصلا کیس مناسب نیست،غریبه هاییم که معرفی میکنن عذر میخوام دربارشون تحقیق کلامی حتی،میکنم همه میگن وضعشون خرابه و...بدبخت شدم حالا کجا یه دختر خوب پیدا کنم خدا میدونه!!!

تصویر sed313
نویسنده sed313 در

با سلام مجدد خدمت آقا علیرضا

این مواردی که گفتید مناسب حال شما نبوده و نیست زیرا همین الآن می ‌دانید به مشکل بر‌می‌خورید و با معیارهای شما هماهنگ نیستند.

اما آیا فقط همین چند گزینه هست؟ گزینه های بعدی به مرور زمان به ‌وجود می آیند و بعضی گزینه ها را هم خودت می‌توانی به وجود بیاوری مثلا از آشنایان و دوستان و افراد مورد اعتماد محله و ... بخواهی، دختری پاک را که با معیارهای شما هماهنگ هستند را معرفی کنند. ( یک نکته : تا زمانی که یک گزینه را کامل کنار نگذاشتی به سراغ بقیه نرو. زیرا ذهن شما به مقایسه کشیده می‌شود و انتخاب ها سخت و سخت تر می‌شود زیرا هر کدام از آنان در یک بعد مناسب و در بعدی دگیر نامناسب دیده می‌شوند.)

همین طور با منطق و عاقلانه پیش برو، انشاءالله هر چه زودتر فرد مناسب را پیدا می‌کنید.

امیدوارم هر چه زودتر به جرگه متاهلین ملحق بشی. با تشکر

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

بله درست میفرمایید.ببینید این بندگان خدا درسته گفتم لاک ناخن و...ولی آدمای دلپاکی هستند.مثلا همین که لاک و کرم و...از تهران سفارش میده جرعت دار میخواد بهش تیکه بندازه،یا مزاحمش بشه!!!یا همون که مارو کشته با اون لیسانس دانشگاه پیام نوریش،واقفا دختر قوی،با اعتماد بنفس،اهل زندگی،دلپاک،مسئولیت پذیر و...ایه!!!اما درکل تفاهم وجود نداره،تفاهم نیست.وگرنه من سراغ ذختر هرزه نمیرم خودم هوایم مثل گرگ جمعه،ممنون.

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

از نظرت عشق چیه که تو عاشق نشدی؟؟  و چرا حتما دوست داری عاشق شی؟؟ و چرا فک میکنی با کسی که عاشقش شدی باید ازدواج کنی؟؟ میدونی که عمیق ترین عشقها رو قرار داد ازدواج نابود میکنه؟ من حتی اگه عاشقم بودی توصیه نمیکردم با عشقت ازدواج کنی با کسی ازدواج کن که باهات تناسب داره و عقلت تاییدش میکنه و دوسش داری همین .به اینا فک کن علیرضا میاد جوابت رو بهتر میده.مسیح

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

اقا من متوجه نشدم این سوال خطاب  به علیرضا 2021 هست یعنی سوال کننده ازش پرسیده یا خود علیرضا 2021 این سوال داره؟؟

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

خودم پرسیدم خخخخخخخخ.

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

اخه تو قسمت نویسنده زده بود سوالات کاربران و من نقطه بعد از علیرضا 2021 رو ویرگول دیدم. با خودم قضاوتم کردم گفتم نویسنده چه پر روعه نوشته علیرضا2021 ، چرا نمیتونم عاشق بشم خوب علیرضا میتونه برات چیکار کنه میتونه جات عاشق شه؟  فازشو درک نمیکردم اخرشم گفتم به من چه لابد نطر اون رو میخاد اخرش ارجاش میدم به علیرضا. بعد که جوابهای بقیه رو خوندم دیدم انگار من اشتباه دیدم. نتیجه اخلاقی،! نقطه رو ویرگول نبین مسیح بانو ضایع میشی

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

سلام.اصلا اینطور نیست،اتفاقا ازدواج شروع عشق و محبته،نمونش همین آدمای اطراف خودم،همین پدر ومادرم سه سال عاشق دلسوخته هم بودن الان صد برابر وابستگی و علاقشون بیشتر شده!!!خواهرام همینطور و برادرامم همین طور،من نمیدونم چرا روشنفکر ها میگن فقط دوست دختر و دوست پسر بودن خوبه!!!بابا حتما خدا یه چیزی میدونه که گفته ازدواج کنید و تعهد بدید و وفادار باشید!!!درکل من هرکس رو به چشم خریدار نگاه میکنم نمیتونم عاشق بشم!!!

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

سلام. پدرو مادر شما عاشق هم نبودن هم رو خیلی دوست داشتن. عشق تعریف خاص خودش رو داره. عشق یه نقض هورمونی و یه فلج مغزیه(قابل رویت با ام ار ای مغزه و مغز رو بسیار شبیه ادمی میکنه که کوکائین مصرف کرده)و ناشی از اولین برداشت احساسی و تکرر روند  حساسی به صورت تعریف از جنس مخالف یا موافقه که به بو هم بسیار مربوطه. عشق حالت پایدار نداره و تا ۲ تا ۷ سال از بین میره وبه بی تفاوتی می انجامد هیچ عشقی دوبار اتفاق نمیفته . عشق ناشی از نیاز و وابستگی نیست.عشق به بیتفاوتی می انجامد نه نفرت. عشق کم یا زیاد نمیشه یا هست یا نیست.کلمه عشق خیلی مظلومه .ما حتی واسه علاقه به پیتزا هم میگیم عاشق پیتزام :)) به قول دکتر اوحدی به نقل از یه فیلم با اولین بوی قورمه سبزی که زیر یه سقف مشترک بپیچه بوی عشق از پنجره میره بیرون. چون ازدواج قرار داده حق و حقوقه مسئولیت منم و تویی هست .بیخیال.شاید تعریف تو از عشق فرق میکنه.این که روشنفکرا چی میگن مهم نیست تو میخای ازدواج کنی همین که با هم تناسب داشتید و مهرش به دلت افتاد کافیه نمیخاد خیلی عاشق بشی وگرنه کارت خیلی سخت میشه عشق یکمیشم قسمته و شانسه . اون زن هم کالا نیست که تو به چشم خریدار نگاش کنی . یه انسانه .تویه پادشاهی که برای قلمرو کوچک  قلبت ملکه میخای بزرگ باش و بزرگ ببین.با نگاه خریدار و فروشنده نمیشه دم از عشق زد.مسیح 

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

نه نه این یک اصطلاحه(با نگاه خریدار برانداز کردن)جمله واقعی نیست.از قدیم مثلا اگر از یه چیزی خوششون میخواسته بیاد میگفتن با نگاه خریدار بر اندازش کن،خریدار تو این ادبیات یعنی خواهان اون شخص نه اون خریدار که پول بدی یه چیزی رو بخری.منظورم اینه سعی کردم اینقدر نگاش کنم که بهش علاقه مند بشم ولی نشدم.بگذریم،خیلی عجیبه مگه میشه عشق وجود نداشته باشه!!!به حرف یسری آدم بی شرف که میگن ازدواج معاملست و مساویست با پرتگاه و بدبختی،من از اینجور ازدواج های سازمان یافته که قصدشون نابودی دنیاست متنفرم،من میخوام کاملا ساده و بی آلایش و با صداقت باشه،درست مثل قدیمیا،مثل پدر و مادرم که شما میگید عاشق هم نیستن و با زن و شوهرهای خائن و اینستاگرامی الان مقابسشون میکنید!!!میخوام از همین الان عاشق هم باشیم.نمیدونم چرا شما خانم ها فکر میکنید عاشق شدن یک مرد یعنی فقط و فقط زیبا بودن چهره یک زن!!!اگر به چشم باشه هر لحظه یدونه بهترشو میبینه،منظور من همین تفاهم و درک کردنه،این خیلی خوبه زنت باورت کنه و درکت کنه و همین طور بهت وفادار بمونه منظورم از عشق اینه.منظورم از عشق اینه که اگر من هر کدوممون گفت مثلا قطار سوار شدن خوبه اون یکی هم همینو بگه نه اون یکی بگه نه اتوبوس خوبه!!!عشق یعنی چی؟یعنی کنار اومدن و درک فوق العاده بالای زن و شوهر نه کرم و ماتیک و ساپورت و کراوات و کت ک شلوار!!!

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

اصطلاحشم خیلی قشنگ و گویا نیست میخای از چیزای بهتر استفاده کن که دو پهلو هم نباشه.عشق وجود داره ولی تعریفا و برداشتهاش بی نهایته وبه تعداد ادماهای روی زمین ما تعریف از عشق داریم که متناسب با نگاه و جهان بینیه اون فرده. درکت میکنم که سختت فردی رو پیدا کنی ازدواج بهترین و سخترین اتفاق زندگیه. تعریفت از عشق قشنگه و توصیه میکنم روابطت رو با دوستای که میتونن موردای خوب جلو پات بزارن بیشتر کنی 

تصویر علیرضا2021
نویسنده علیرضا2021 در

نه نه من فقط خودم رو قبول دارم نمیتونم به کسای دیگه اعتماد کنم،چونکه اونا آدم مورد علاقه خودشون رو میگن نه مورد علاقه من.امیدوارم متوجه منظورم بشید.

تصویر مسیح
نویسنده مسیح در

اهان خوب اینجوری خیلی سخته میشه دیگه مگه  اطرافت چقدر دختر متناسب هست ؟‌؟ یا بزار اونا مورداشون رو ارایه بدن تو هم بررسی کن دیگه خوب نبودی میگی نه دیگه .یا لااقل  خودت فضای اجتماعیت رو گسترش بده  اخه شغلتم یه جور نیست که دائما با خانم های مختلف سرو کار داشته باشیو بتونی موردی رو ببینی و به خانواده بگی مثلا اگه تو محل بقالی داشته باشی همه خانما و دختر خانمای محل حتی دو سه تا محل اطرافم رو میشناسی. نمیدونم متاسفانه .حق داری سخته.