مطالب دوستان Beni

Retrato de امیری سیاوشانی امیری سیاوشانی 20 Jul, 2024 وقتی با همسرم مخالفت می‌کنم میگه برو خونه بابات
سلام و عرض ادب از ارتباط شما با مجموعه اندیشه برتر سپاسگزاریم. گاهی اشتباهات رفتاری همسران یا سوءتفاهمات پیش آمده از رفتارشان، باعث بدبینی و ذهنیت منفی در دیگری می‌شود. به گونه‌ای که دیگر ویژگی‌های مثبت طرف مقابل را نمی‌بینند. گمان می‌کنند همسرشان به او علاقه ندارد؛ بنابراین او نیز به مقابله با همسر برمی‌خیزد. در این میان چرخه معیوب رفتاری در خانواده به وجود می‌آید. در این صورت هیچ فردی از خانواده احساس رضایت، خوشبختی و آرامش نمی‌کند. زندگی شما به دلیل تغییر رفتارهای پرخاشگرانه شوهرتان دچار چالش شده است. شوهرتان از شما درخواست‌هایی دارد که به نظر انجام آن برای شما سخت است و این انجام ندادن شما به دلخوری بزرگی برای شوهرتان تبدیل شده است. ازاین‌رو به دنبال راهکاری برای زندگی بهتر با همسرتان هستید. در ادامه نکاتی را برای راهنمایی شما بیان خواهم کرد. 1. اقتدار: از ویژگی‌های بارز شخصیت آقایان اقتدارگرایی آنان است؛ یعنی شوهرتان دوست دارد مهار و مدیریت خانواده‌اش کاملاً در اختیارش باشد. هر هنگام که او از این نظر احساس خطر کند به رفتارهای پرخاشگرانه و گاهی هیجانی می‌پردازد تا بتواند اقتدار خود را ثابت کند و دوباره مدیر بلامنازع خانه شود. ازاین‌رو ممکن است مخالفت‌های کنونی یا گذشته شما، او را دچار چنین حسی کرده باشد. حتی ممکن است سخنان دیگران، خانواده او یا خانواده شما در او این حس را ایجاد کرده باشد که چرا مثلاً زنت این‌گونه رفتار می‌کند و او برای اثبات خود به این چنین رفتارهای پرخاشگرانه‌ای برای مدیریت شما رو آورده باشد. 2. اطاعت: اگر می‌خواهید دل شوهرتان همیشه با شما نرم باشد و زندگی‌تان به روال سابق برگردد تا با آرامش زندگی‌تان را ادامه دهید، از وی اطاعت کنید. اگر او می‌خواهد 3 مرتبه در هفته به خانه والدینش بروید، یا اگر او می‌خواهد همراهش به هیئت بروید، شما به او چشم بگویید. احتمالاً هدف همسرتان از طرح چنین موردی کسب اقتدار است. اگر شما چند بار بدون چون و چرا از او اطاعت کنید. هم این حس او تأمین می‌شود و هم احتمالاً بعد از چند بار رفتن، خودش متوجه می‌شود که نمی‌تواند 3 بار در هفته از زندگی‌اش بزند و به خانه والدینش برود یا هر بار که او از شما خواسته‌ای دارد امکان اجابتش نیست. دقت کنید این حس در او شکل بگیرد که شما قصد مخالفت ندارد بلکه امکان چنین رفتاری و اطاعتی نیست. آقایان معمولاً منطقی هستند، مگر جایی که بخواهد به هر دلیلی که غالباً برای تزلزل جایگاهشان است از فردی انتقام بگیرند، کاملاً بی‌منطق می‌شوند و هیچ‌چیز را در نظر نمی‌گیرند. پس به جای ایجاد چرخه معیوب لجبازی در خانواده با خود گذشتگی به راحتی مسئله را ختم به خیر نمایید. 3. برگشت: نکات بالا برای افرادی است که از اختلالات روانی رنج نمی‌برند، اگر شوهرتان به یکی از اختلالات روانی مبتلا باشد، احتمالاً راهکارهای بالا به راحتی بر او اثر نگذارد. برای برگشت به منزل خود نیز صبر کنید تا شوهرتان درخواست بدهد حتی اگر شده به صورت تلویحی و غیر محسوس در آن صورت سریعاً پیشنهاد او را قبول کنید و با موضع بالا به خانه همسر بروید. اگر او پیش‌قدم نشد در ارتباط بعدی نحوه چگونگی این اتفاق را خواهم گفت. 4. مشاوره تلفنی: با توجه به موضوع مشاوره شما، پیشنهاد ما آن است که از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه ما بهره بگیرید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان به شماره 02533130044 از ساعت 8 الی 14 استفاده نمایید. لطفاً بعد از انجام مشاوره، نتیجه و بازخورد آن را با ما در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید.
Retrato de مرادی مرادی 14 Jul, 2024 ازدواج خانم 43 ساله با مرد 60 ساله
با سلام و عرض ادب خدمت شما  از حسن اعتماد شما به مجموعه اندیشه برتر سپاسگزارم از اینکه قصد ازدواج با مرد 60 ساله‌ای دارید که برخی از ویژگی‌های این سن شما را نگران کرده برایم قابل‌درک است و از این جهت که تلاش می‌کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید که د ر آینده با مشکلات کمتری مواجه باشید قابل تحسین است. با توجه به سؤال نکاتی را خدمتتان عرض می‌کنم که امیدوارم برایتان مفید واقع شود. آن چیزی که در سؤال به آن اشاره شده احتمال مشکل است. بله همان‌طور که سؤال شد احتمال مشکل جنسی وجود دارد همان‌طور که با بالا رفتن سن، احتمال بروز مشکلات دیگر هم بیشتر می‌شود.  لازم است توجه داشته باشید احتمال به معنای قطعیت نیست. تفاوت‌های فردی در این مسئله تأثیر بسیار زیادی دارد؛ یعنی ممکن است فردی حتی بالاتر از این سن باشد اما به خاطر قوت و سلامت جسمی که دارد در این زمینه هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد . اما آن چیزی که اهمیت بیشتری برخوردار است اینکه می‌بایست با نگاه واقع بینانه وارد این زندگی شد. بهر حال باید توجه داشته باشیم در همه مسائل با فردی که میانسالی را گذرانده ازدواج می‌کنیم و باید حواسمان باشد در همه مسائل از جمله مسائل جنسی رو به افول و ضعف هستند. وقتی انتخاب واقع‌بینانه باشد طبیعتاً انتظارات و درخواست‌ها نیز واقع‌بینانه خواهد  و ان شالله با مشکلی کمتری در آینده مواجه خواهند شد. در مجموع اگر همه مسائل دیگر بررسی شده است و از سایر جهات تناسب وجود دارد می‌توانید مدت کوتاهی را بدون اینکه دیگران را در جریان بگذارید عقد موقت ( صیغه محرمیت خوانده شود و در این مدتی که در دروان عقد هستند قوت جنسی  مرد را ارزیابی کنند. به هر دلیلی اگر امکان انجام عقد موقت وجود ندارد توصیه می شود برای اطمینان از این مسئله، از طب سنتی و افرادی که در تشخیص مزاج ها و ویژگی های آن آشنایی کامل دارند، مشاوره دو طرفه داشته باشید. موفق و پیروز باشید.    
Retrato de امیری سیاوشانی امیری سیاوشانی 13 Jul, 2024 پسر 3 ساله‌ام خیلی می‌ترسه
سلام و عرض ادب از ارتباط شما با مجموعه اندیشه برتر سپاسگزاریم. گاهی رفتار کودکان باعث درماندگی والدین می‌شود. آنان نمی‌دانند چگونه با مسائل فرزند خردسالشان روبرو شوند و چه واکنشی داشته باشند که مناسب باشد. پسرتان رفتارهایی از خود بروز می‌دهد که موجب کلافگی و ناراحتی شما شده است. به دنبال راهکاری برای تغییر رفتار او می‌گردید و نیاز به کمک و مشورت دیگران دارید. ازاین‌رو در ادامه نکاتی را برای راهنمایی شما بیان خواهم کرد. 1. مقایسه: در اولین نکته به این مسئله اشاره کنم که هرگز فرزند خود را با دیگر کودکان مقایسه نکنید زیرا هر فردی با توجه به ویژگی‌های شخصیتی، ژنتیکی، محیطی، یادگیری‌ها و ... با دیگری متفاوت است. مثلاً پسر شما در زمانی به دنیا آمده که والدین جوان هستند و اولین فرزند است اما دیگری زمانی به دنیا آمده که والدین میان‌سال و فرزند چندم خانواده است، قطعاً تجربه در نوع پرورش و تربیت کودک اثرگذار است. پس قضاوت بر اساس شبیه نبودن با دیگران زیاد نمی‌تواند واقع‌بینانه و منصفانه باشد. 2. یادگیری: معمولاً رفتارهای هراس کودکان الگو گیری از دیگران است. خصوصاً والدین. در بسیاری از موارد والدین با رفتارهای ناخودآگاه کودکانشان را از رفتارها یا اشیایی ترسانده‌اند. گاهی نیز به خاطر تهدید یا جدا کردن کودک از محیط یا وسیله‌ای خاص او را از تعامل با آن یا شبیه به آن ترسانده‌ایم. مثلاً زنبوری به خانه وارد شده است و شما از آن ترسیده‌اید این ترس درون پسرتان نسبت به تمام موجودات ریز جثه سرایت پیدا می‌کند و از سوسک یا مارمولک نیز می‌ترسد. این مسئله باعث می‌شود که کودکتان در مواجه با موقعیت‌های این چنینی یادآور ترس داشته باشد و بی‌قراری کند. گاهی نیز انیمیشن‌ها و فیلم‌هایی که در فضای مجازی می‌بیند در ترس او اثرگذار است. 3. مشاوره تلفنی: با توجه به موضوع مشاوره شما، پیشنهاد ما آن است که از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه ما بهره بگیرید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان به شماره 02533130044 از ساعت 8 الی 14 استفاده نمایید. لطفاً بعد از انجام مشاوره، نتیجه و بازخورد آن را با ما در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید.
Retrato de امیری سیاوشانی امیری سیاوشانی 10 Jul, 2024 پسر 4 ساله‌ام شب‌ها بیداره، ترس تو وجودش هست و...
سلام و عرض ادب از ارتباط شما با مجموعه اندیشه برتر سپاسگزاریم. گاهی رفتار کودکان باعث درماندگی والدین می‌شود. آنان نمی‌دانند چگونه با مسائل فرزند خردسالشان روبرو شوند و چه واکنشی داشته باشند که مناسب باشد. پسرتان رفتارهایی از خود بروز می‌دهد که موجب کلافگی و ناراحتی شما شده است. به دنبال راهکاری برای تغییر رفتار او می‌گردید و نیاز به کمک و مشورت دیگران دارید. ازاین‌رو در ادامه نکاتی را برای راهنمایی شما بیان خواهم کرد. 1. سبک زندگی: از مسائل مهم و ضروری در دوران کودکی سبک زندگی مناسب است. تغذیه و خواب مناسب، کافی و به موقع از عوامل آرامش فرزندان است. از دلایل بیداری بد موقع پسرتان می‌توان به تغذیه او در شب و قبل از ساعات خواب اشاره نمود. غذاهای با قند بالا، کافئین دار و پرانرژی خواب به موقع او را با اختلال مواجه خواهند کرد. به این نکته توجه نمایید که بسیاری از خوراکی‌ها مملو از قند مخفی هستند که باعث جنب‌وجوش پسرتان خواهند شد و خواب او را به هم خواهند ریخت. 2. مدرسه: فکر به گذشته و تصور رفتار پسرتان در آینده چیزی جز اضطراب و استرس برای شما به ارمغان نخواهد آورد. به سخنان دیگران بیش‌ازحد توجه نکنید زیرا که آنان متخصص رفتار کودکان نیستند که بخواهید با تجویز آنان نگران آینده‌ای شوید که هنوز اتفاق نیفتاده است. هر کودکی در سنین مختلف رفتارهای گوناگونی از خود بروز می‌دهد. برخی از این رفتارها ویژگی آن دوره سنی است و لزوماً در آینده ادامه نخواهد داشت. پس خود را بیش‌ازاندازه نگران نکنید؛ زیرا که کارایی خود را برای کمک به پسرتان از دست خواهید داد. 3. مهارت: فرزند شما در دوره مهارت‌آموزی و کسب تجربه است. برخی از رفتارهای او مانند ریختن آب به دلیل لذت او از توانایی‌اش در انجام این رفتار است. پس او را به دلیل این رفتارها توبیخ نکنید. همچنین چون پسرتان هنوز به خوبی مهارت کلامی را به دست نیاورده است، برخی از سخنانش را با جیغ می‌گوید. گاهی نیز به دلیل الگو گیری از رفتار نامناسب شما این‌چنین رفتار می‌کند که باید در رفتار خود تغییر ایجاد کنید. مشاوره تلفنی: با توجه به موضوع مشاوره شما، پیشنهاد ما آن است که از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه ما بهره بگیرید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان به شماره 02533130044 از ساعت 8 الی 14 استفاده نمایید. لطفاً بعد از انجام مشاوره، نتیجه و بازخورد آن را با ما در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید.
Retrato de دریافت سوالات دریافت سوالات 10 Jul, 2024 سوال اعتقادی: آیا امام حسین(ع) را امت پیامبر(ص) کشتند؟
سلام سوال من این است که افراد مذهب‌های دیگر مثل یهود و مسیح می‌گویند شما مسلمان‌ها کشتید و شما هم عزادری می‌کنید؟
Retrato de امیری سیاوشانی امیری سیاوشانی 08 Jul, 2024 دختر 2 ساله‌ام میگه دوستم نداره
سلام و عرض ادب از ارتباط شما با مجموعه اندیشه برتر سپاسگزاریم. گاهی رفتار کودکان باعث درماندگی والدین می‌شود. آنان نمی‌دانند چگونه با مسائل فرزند خردسالشان روبرو شوند و چه واکنشی داشته باشند که مناسب باشد. دخترتان رفتارهایی از خود بروز داده و سخنانی بر زبان آورده که موجب کلافگی و ناراحتی شما شده است. به دنبال راهکاری برای تغییر رفتار او می‌گردید و نیاز به کمک و مشورت دیگران دارید. ازاین‌رو در ادامه نکاتی را برای راهنمایی شما بیان خواهم کرد. 1. کودکی: والدین باید نیازهای سنین مختلف و دوره‌های سنی کودکان خود را بشناسند تا دچار تشخیص اشتباه نشوند؛ زیرا که تشخیص اشتباه درمان نامناسب را به همراه دارد؛ یعنی از راهکاری استفاده می‌شود که مناسب آن زمان، موقعیت و حالات کودک نیست. 2. دل‌بستگی اجتنابی: شاید تصور شما و همسرتان از علاقه دخترتان به مادرش اشتباه باشد؛ زیرا که برخی از فرزندان به صورت اجتنابی دل‌بستگی به مادر دارند؛ یعنی آنان مادر خود را دوست دارند اما به دلایلی از آن‌ها دوری می‌کنند تا مادر نزد آنان برود. ناز آنان را بکشد. در نتیجه این به معنای مشکل‌دار بودن رفتار شما نیست. باید علت اصلی را جستجو کرد مانند اختلاف والدین در خانه و جلوی چشم دختر یا تهدید و ترساندن دختر از رها شدن و مسائل این‌چنینی. اگر این مسائل را در خانه دارید، به شدت از آن پرهیز کنید. 3. امتیاز گیری: شاید دخترتان فهمیده باشد وقتی می‌خواهد کاری را پیش ببرد و به خواسته‌اش برسد که شما با آن مخالف هستید می‌تواند با این رفتار از شما امتیاز بگیرد. خصوصاً اگر دیگران مانند مادر یا خواهرتان و یا همسرتان جبهه مخالف شما را بگیرند و با مهربانی خواسته او را برآورده کنند، قاعدتاً فرزند سمت آنان خواهد رفت. در نتیجه باید همسر و خانواده‌تان را برای مسیر تربیتی انتخابی‌تان توجیه کنید، به توافق برسید و با هماهنگی عمل کنید. 4. مشاوره تلفنی: با توجه به موضوع مشاوره شما، پیشنهاد ما آن است که از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه ما بهره بگیرید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان به شماره 02533130044 از ساعت 8 الی 14 استفاده نمایید. لطفاً بعد از انجام مشاوره، نتیجه و بازخورد آن را با ما در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید.
Retrato de امیری سیاوشانی امیری سیاوشانی 07 Jul, 2024 معرفی بازی برای دختر 1.5 ساله
سلام و عرض ادب از ارتباط شما با مجموعه اندیشه برتر سپاسگزاریم. گاهی رفتار کودکان باعث درماندگی والدین می‌شود. آنان نمی‌دانند چگونه با مسائل فرزند خردسالشان روبرو شوند و چه واکنشی داشته باشند که مناسب باشد. دخترتان رفتارهایی از خود بروز داده که موجب کلافگی و ناراحتی شما شده است. به دنبال راهکاری برای تغییر رفتار او می‌گردید و نیاز به کمک و مشورت دیگران دارید. ازاین‌رو در ادامه نکاتی را برای راهنمایی شما بیان خواهم کرد. 1. مادر: در دوره سنی تولد تا 2 سالگی نوزاد حضور مادر ضروری و حیاتی است؛ زیرا که دخترتان تمام تکیه‌اش بر شماست. از شما انرژی می‌گیرد. از طریق شما جهان اطرافش را درک می‌کند. حضور شما به او امنیت می‌دهد. پس حتی‌الامکان هر رفتار و بازی شما باید به گونه‌ای باشد که بیشترین حضور را در کنار او داشته باشید. این مسئله را حتماً در این دوره سنی مدنظر داشته باشید. 2. اسباب‌بازی: برخی از بازی‌هایی که توسط اسباب‌بازی انجام می‌شود، رده سنی دارد؛ یعنی معمولاً محدوده سنی اسباب‌بازی برای کودکان بر روی آن درج شده است. پس از این بابت نگرانی نیست و می‌توانید از اسباب‌بازی‌های رده سنی دخترتان بهره ببرید. 3. بازی: برخی بازی‌ها مانند نقاشی کردن و خط‌خطی کردن کاغذ به فرزندتان حس خودباوری می‌دهد. خلاقیت او را ارتقا می‌دهد. شن‌بازی نیز این خصوصیت را دارد؛ اما در هر صورت باید مراقب دخترتان باشید تا آن را نخورد. خوردن برخی از خوراکی‌ها مانند کنجد با دست نیز به مهارت‌های استفاده از دست به او کمک می‌کند. 4. مشاوره تلفنی: با توجه به موضوع مشاوره شما، پیشنهاد ما آن است که از مشاوره تلفنی رایگان مجموعه ما بهره بگیرید. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان به شماره 02533130044 از ساعت 8 الی 14 استفاده نمایید. لطفاً بعد از انجام مشاوره، نتیجه و بازخورد آن را با ما در میان بگذارید. موفق و پیروز باشید.
Retrato de روئین تن مهدی روئین تن مهدی 03 Jul, 2024 سوال اخلاقی: چطور معنویت و ارتباطمون را با خداوند زیاد کنیم؟
سلام خدمت شما کاربر محترم سپاس از ارتباط شما با مجموعه امیدوارم بتونم شما رو در این سوالی که فرمودید کمک کنم حقیر به عنوان مشاور دینی و اخلاقی، از این نوع سوالاتی که شخص واقعا به دنبال ارزشمندی خودش هست، به دنبال ارتقاء و تعالی خودش هست خوشحال میشم. خرسندم که با کسی هم صحبت می شم که دغدغه او تعالی بخشی به زندگی خودشه که قطعا این نشان دهنده این هست که شخصی که چنین سوالی می کنه برای خود و آینده خودش ارزش قائله. لذا دستور العمل می خواد، راهکار می خواد و این باز نشان دهنده عزم و همت اوست. پس قدر خودتون رو بدونید که شما بر خلاف خیلی ها که در باتلاق دنیازدگی گیر افتادن، خواستار یک زندگی زیبا و با رنگ خدایی هستید. ببینید رمز و کلید آرامش واقعی در یک کلمه است که خود قران بهش اشاره کرده. (الا بذکر الله تطمئن القلوب) خداوند در این آیه به فرزندان حضرت آدم هشدار و تلنگر زده که فقط با یاد و زندگی کردن با خداست که بشر می تونه به آرامش برسه، این تلنگر و هشدار واسه اینکه که خیلیها برای رسیدن به آرامش (که خواسته هر انسانی است) به اشتباه از راههای دیگه استفاده می کنن اما جز سردرگمی و فلاکت نصیب آنها نخواهد شد، و لو اینکه غرق ثروت باشن، اما برای رسیدن به این اکسیر بزرگ یه اهرمهای کمکی وسازنده وجود داره در عین حال یک موانع سوزنده  وجود داره که هم باید از اهرمهای کمکی بهره گرفت و هم موانع که مهمترین اونها هوای نفس هستش رو کنار زد. که به مناسبت راه هر کدام رو خواهیم گفت 1- رفع مانع بزرگ (هوای نفس): بهترین راه برای سپری کردن این مانع، عمل به شرعیات دین هستش. به فرموده مرحوم ایت الله بهجت که یک عارف حقیقی بود و می گفت ترک محرمات و انجام واجبات کافی است. ایشان در جواب سؤالی که پرسیده بودند تصمیم به سیر و سلوک دارم، چه کنم؟ می گوید: ترک معصیت برای تمام عمر کافی و وافی است، اگرچه هزارسال باشد. حضرت امیر علی ع باز در این زمینه می فرماید: «من نفس خودم رو با رعایت تقوا (رعایت احکام الهی) تربیت می کنم». 2- نیروهای کمکی برای رسیدن به یاد خدا: * تفکر: تفکر، مایه نفوذ ایمان به قلب هست و ایمان بنا به فرموده خدا بسیار دلنشین خواهد بود. «وَلَٰكِنَّ اللَّهَ حَبَّبَ إِلَيْكُمُ الْإِيمَانَ وَزَيَّنَهُ فِي قُلُوبِكُمْ وَكَرَّهَ إِلَيْكُمُ الْكُفْرَ وَالْفُسُوقَ وَالْعِصْيَانَ ۚ أُولَٰئِكَ هُمُ الرَّاشِدُونَ[1] خدا ایمان را محبوب شما قرار داد و آن را در دل هایتان بیاراست، و کفر و بدکاری و نافرمانی را ناخوشایند شما ساخت، اینان [که دارای این ویژگی ها هستند] هدایت یافته اند.» با تفکر در مورد خود، خدا، هستی ، آفرینش و کیفیت خلقت اونها آدمی از توهمات خارج میشه و مجهز به بصیرت و روشنی دل میشه. بخاطر همین در شرع مقدس اسلام، برای تفکر خیلی اهمیت داده شده و سرمایه گذاری شده به نحوی که برای یک ساعت تفکر ثواب عبادت 70 ساله نوشته میشه، چرا چنین جایزه ای گذاشته شده؟ چون ثمراتش با در ضمن رعایت تقوا، تضمینی است و مایه سعادت و ثبات قدم خواهد شد. که برای این امر مطالعه بعضی کتب خودشناسی و خدا شناسی می تونه کمکار باشه. برای این مهم ، روزانه نیم ساعت اهل تفکر باشید، جای خلوتی و حتی المقدور با یه چشم اندازی به فضای ازاد انتخاب کنید. فقط شروع کنید و اقدام کنید و صبوری به خرج بدید، به تدریج خدا قلب شما رو هدایت خواهد کرد. همانطور که خودش در کتابش گفته که «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ[2] و كسانى كه در راه ما كوشيده‌اند، به يقين راه‌هاى خود را بر آنان مى‌نماييم و در حقيقت، خدا با نيكوكاران است.» این مژده رو به شما می دهم که اگر این برنامه رو کمی با صبوری انجام بدید (هر چند در ابتدا ممکن است چیزی عائدتون نشه) اما به تدریج آن قدر لذت بخش خواهد بود که حس می کنید نیم ساعت خیلی کم است. * درد دل: که اصطلاحا بهش مناجاه میگن. نمونه اش مناجاه شهید چمرانه که می تونید در نت جستجو بزنید و ملاحظه بفرمایید. خلوت کنید و با خدا درد دل کنید، از زبان خودتون (یا ترجمه مناجاه خمسه عشر در مفاتیح). سفره دلتون رو برای خدا باز کنید. و لو در ابتدا ندانید که چی بگید. اما سر قرار حاضر بشید. مناجات و درددل به شدت غرور و نفسانیات آدمی رو ذوب می کنه و این مانع بزرگ رو کنار می زنه * توسل به اهل بیت به خصوص امام حسین ع: امام حسین ع کشتی نجات هستش که سریعتر از کشتی دیگر ائمه به مقصد خواهد رسید. برای توضیح این مطلب می تونید لینک زیر رو ملاحظه بفرمایید. https://btid.org/fa/news/179724   بهترین ها رو برای شما آرزومندم و به شدت محتاج  دعای خیر شما هستم موفق باشید 1-حجرات، آیه 7 2- عنکبوت، ایه 69
Retrato de روئین تن مهدی روئین تن مهدی 02 Jul, 2024 سوال اخلاقی: من چطور میتونم باهاشون رفتارکنم؟؟
سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر محترم ممنون از ارتباط و مکاتبه ای با مجموعه گرفتید پیام شما رو خوندم، دغدغه شما برای انقلاب و اسلام و رهبری و ایران و ایرانی بسیار ستودنی است. واقعا روز به روز که پیش میریم فرق کسانی که «می دانند» با کسانی که «نمی دانند» معلوم میشه و انگشت نما می شن، روز به روز کسانی که حقائق مکتوم زندگی و هستی که بر اساس تقابل دو جبهه حق و باطل هست رو «می بینند» نسبت به کسانی که بهر دلیل این حقائق را «نمی بینند» متمایز می شد. چیزی که برای اهل بصیرت می ماند سوختن و ساختن هست، تا موقعی که امام زمان عج ظهور کنند و افراد با بصیرت بواسطه ظهور عزیز و سربلند بشن، که ان شاء الله این محرومیت از منبع فیض خیلی کوتاه باشه و همه زیر سایه حجت الهی بالاخره بفمند کیا درست می گفتن و کیا غلط. چند نکته اجمالا گفته میشه  و مابقی رو به ارائه لینک بخاطر سوال مشابه واگذار می کنم 1- اختلاف سیاسی رو نه با شخصیت ادما یکی بدانیدکه لازم بدونید قطع رابطه کنید یا چیز دیگه. خیلی از علما و دانشمندان هم با هم اختلاف نظری داشتند اما در عین حال در نماز به هم اقتداء می کردند. پس سعی کنید روح بلندی داشته باشید و همه اینها رو تحت اشراف خود داشته باشید. آستانه تحملتون رو بابا ببرید، و به همین راحتی و به همین زودی با یک اختلاف کسی رو کنار رینگ نندازید. رهبری عزیز بهترین الگو در این زمینه است که با بدترین سلیقه های سیاسی هم آمد و شد داشت و آداب و رفتار نیکو داشت. هر چند دلش گاهی از بی بصیرتی می شکنه اما روح بلندش باعث نمی شه که از کوره در بره یا بهانه ای برای ایراد دیگران باقی بذاره. اگر شما قطع رابطه کنید، قهر کنید یا ... همین رو به عنوان ایراد علم خواهند کرد که فلانی قدرت تحمل مخالف رو نداره. بلکه روال زندگی خودتون رو با مسائل سیاسی قاطی نکنید. تبیین کنید اما خودتون رو ضعیف ندونید و میدان رو خالی نکنید. بنده با خانواده همسرم (بر خلاف خود همسرم) به شدت بلحاظ سیاسی در جایگاه تقابلی هستیم، اما ضمن ابراز نظر، می گیم و می خندیم و مسافرت می ریم. حفظ روابط خانوادگی، صله رحم، مرابطه و مواصله از امور سیاسی تنش زا مهمتره، اصلا بعضی مواقع ضرر طرح مسائل سیاسی، از منافعش بسیار بیشتره. گاهی شما وظیفه خودتون رو در تبیین انجام دادید، اما می بینید گوشی برای شنیدن نیست چون بارها گفته اید و فایده ای ندیدید، اینجا وظیفه و تکلیفی ندارید. بخصوص اینکه در این مباحث معمولا هیجانات و حب و بغض ها جلوی تعقل و تامل رو می گیره که در اینصورت رسیدن به یک نتیجه تقریبا نشدنی است، چون طرف مقابل دوست نداره به نتیجه ای برسد که دوست ندارد. حتی اگر بفهمد شما چه میگویید اما با هزار ترفند و فرافکنی و ... بحث رو خراب و یا به حاشیه میبره. 2- فرمودید « اگه سکوت کنم اونا سوء استفاده میکنن و فکر میکنن که حرف و افکارشون درست وحق با اونهاست» گاهی چه سکوت کنید و چه سکوت نکنید مخاطب شما خودش رو بر حق می بیند، پس سکوت شما یا فعال بودن شما دخلی در نتیجه نداره. شما مسئول ذهنیت مخاطبتون نیستید، بزارید هر فکری می خواهند بکنن، شما ببینید وظیفه تون چی هست. اصلا براتون ملاک این نباشه که حرف خودتون رو به کرسی بنشونید. اگر چنین دغدغه ای داشته باشید چنین ذهنیتی براتون پیش میاد که نکنه با سکوت من، حرف مخاطب به کرسی نشونده بشه. حضرت امیر در وسط جنگ وقتی مشغول پیکار بودند حواسشون به نماز بود، اصلا به فکر ذهنیت دشمن نبود که اگر جنگ رو رها کنه ممکنه اونا فکر کنند که از حضرت از جنگ ترسیده یا پشت کرده. بلکه آنچه وظیفه بوده رو در لحظه عمل کرده. گاهی این ذهنیت، ناشی از وسوسه شیطان هستش. این شیطان هست که این ذهنیت و فکر رو در دل و ذهن شما می ندازه که بیشتر جر و بحث کنید. چون جر و بحث و مجادله، ایمان رو خواهد برد. پس خیالتون راحت، اگر دیدید بحث شما نتیجه نداره، بحث رو رها کنید و با یک جمله نظیر «امیدوارم هر چه زودتر حق و باطل برای همه روشن بشه». فکر نکنید با سکوت شما زمین به آسمون میاد و جبهه حق کارش لنگ خواهد ماند. یا اینکه با پافشاری شما اونها از موضع خودشون کوتاه خواهند اومد. اگر قرار باشه دل مخاطب برای شما نرم بشه، به تدریج در رفتار اخلاقی و گشاده رویی شما رقم خواهد خورد. نه در پافشاری نسبت به یک موضعی که اونها اصلا دوست ندارند و مذاقشون به اون چفت نیست. اما مذاق هر کسی نسبت به اخلاق و منش نیکو و گشاده رویی همراستاست. 3- خالی از لطف نیست که جدای از این بحث که عرض کردم با این شرایط به صلاح نیست که وارد چالشهای مباحث سیاسی بشید که می بینید هییییچ نتیجه ای نداره اما اگر در جایی لازم دونستید که بحثی داشته باشید آنچه به عنوان تجربه به شما عرض می کنم این هست که * نوعا مخاطب شما بر اساس حدس و گمان حرف می زنه نه بر اساس دلیل و حجت. لذا برای هر ادعایی از مخاطب دلیل بخواهید. این برگ برنده است برای شما * نوعا مخاطب شما فراتر از مرزها رو نمی بینه، اعتقادی به دشمنی دشمنان با این همه جنایت نداره، لذا اصلا اعتقاد نداره بسیاری از مشکلات ما ناشی از تهاجم فرهنگی و سیاسی و اقتصادی دشمن هستش * مخاطب شما نوعا نقاط مثبت و دستاوردهای انقلاب رو نمی بینه، چون متاسفانه امپراطوری رسانه چیز دیگه می خواد، و حقیقت رو نباید از فضای مجازی فهمید بلکه باید از فضای واقعی باید فهمیید، در این موارد  داشتن کتاب «صعود 40 ساله» خیلی کارسازه. * یک طریقه بحث کردن هم اینه که گاهی با مخاطب همراه بشید. و طبق میل او رفتار کنید. یعنی اجمالا بپذیرید که خب باید این نظام  و انقلاب کنار بره.  بعد از مخاطب بپرسید و چشم اندازی از آینده کشور رو از او بپرسید. اینجا معمولا دست مخاطب خالی است چون معمولا محور مخالفین نظام بر اساس هیجان است نه بر اساس منطق و واقع نگری. از ایشون بپرسید بعد از بر کناری نظام و خلأ قدرت در کشور دشمن چه خواهد کرد؟ ایا ایرانی ها رو ناز خواهد کرد یا ...؟ با این همه تجربه سیاهی که از دشمن داریم بر فرض محال که دشمن مهربانی داشته باشیم ، نظر مخاطب رو برای حکومت جدید جویا بشید. نظرشون در مورد نوع حکومت چی هست؟ ایا دموکراسی پیاده بشه یا دیکتاتوری، یا موروثی، آیا در تدوین قانون اساسی، اسلام جایگاهی داره یا خیر؟ آیا به فکر فرهنگ و آخرت شهروندان فکر و نظری دارند یا خیر؟ با چند سوال اصولی میشه مخاطب رو اگر همراه باشه به این نتیجه رسوند که ما بهترین قانون و بهترین کشور رو به لحاظ جامع نگری در حکومت داری داریم. یعنی نوعا چیزی که در جواب خواهند گفت اگر منصفانه جواب بدهند همان چیزی را در جواب خواهند گفت که الان خودمان داریم. درست است که ما نواقص زیادی داریم اما نواقص رو باید اصلاح کرد نه اینکه کل نظام رو از ریشه کند. تا مجالی برای سلطه دوباره استعمار بر کشور شود * بحث در اینجا زیاد است. پیشنهاد میدم لینک زیر رو هم که به همین مناسبت نسبت به یکی از سوال کنندگان جواب داده شده مراجعه بفرمایید http://btid.org/node/215250 بحث در قضیه حجاب و ارتباط اون با نظام رو هم در لینک بعد ببینید. http://btid.org/node/228677   در اخر اگر باز هم سوالی یا ابهامی وجود داشت در ادامه همین پست بفرمایید تا با کمال میل جواب داده بشه موفق باشید، همیشه
Retrato de شفیعی محمدهاشم شفیعی محمدهاشم 01 Jul, 2024 سوال اعتقادی: چرا امام حسین(ع) در روز عاشورا از امدادهای غیبی استفاده نکرد؟
با سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر محترم بی‌شک امام حسین علیه‌السلام توانایی استفاده از امدادهای غیبی را داشت و به عبارت بهتر خدای مهربان قدرت عظیمی را در اختیار امام علیه‌السلام قرار داده است.[تفسیرقمی، ج1، ص140] علاوه بر اینکه خدای مهربان علم غیب را نیز به او داده است.[جن: 26و 27] بنابراین امام هم علم به آینده دارد و هم قدرت انجام آن را دارد، پس چرا از برای نجات خود و آینده جهان از آن بهره‌مند نمی‌شود. برای جواب به این چرا، دقت در چند نکته بایسته است:  یک. همه انبیاء و امامان علیهم‌السلام، مأمور به ظاهر بودند؛ هرچند علم داشتند و قدرت بر انجام هر کاری داشتند؛ ولی از سوی خدا مأمور بودند که مانند سایر مردم عمل کنند. اگر مأمور به ظاهر نبودند؛  -هرگز امامان نمی‌توانستند برای مردم الگو و اسوه باشند؛  -اختیار از مردم، سلب می‌شد و مردم مجبور بودند که از اهل‌البیت پیروی کنند. دو. ارزش کار انسان‌ها به اختیاری بودن آن است؛ بنابراین اگر امام با علم غیب و قدرت خدادادی با مردم برخورد می‌کرد؛ گویا اختیار و قدرت استفاده از عقل و رشد عقلی را از او گرفته است. به عبارت دیگر مهم‌ترین ویژگی انسان، اختیار اوست. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «آیا مؤمنان هنوز ندانسته‌اند که خدا اگر بخواهد همه مردم را (به الزام و جبر) هدایت می‌کند؟»[رعد، 31] اما خداوند می‌خواهد انسان خود انتخاب کند. اگر قرار بود فرستادگان الهی از امور غیبی استفاده کنند، ابراهیم علیه‌السلام به آتش نمی‌افتاد، حضرت زکریا علیه‌السلام سربریده نمی‌شد و... و اساسا تکامل اختیاری انسان بی‌معنا می‌گشت. سه. در برخی موارد پیامبران و امامان علیهم‌السلام از علم غیب و قدرت خدادادی استفاده می‌کردند؛ مانند هدایت کسی یا گروهی و یا برای جلوگیری از ضرر بزرگی که به دین می‌خورد و یا برای نشان دادن عظمت دین، یا معجزه و... . چهار. فرض کنید که امام حسین علیه‌السلام در این نبرد با امداد غیبی الهی شهید نمی‌شد، در این صورت یا با همان امداد غیبی، به حکومت هم می‌رسید و یا مثلا به مکانی دیگر می‌رفت و ده‌ها سال دیگر زندگی می‌کرد. صورت اول همانگونه که حکومت امیرالمومنین علیه‌السلام، با شهادت پایان یافت، ایشان نیز به مقصود کامل نمی‌رسید؛ چرا که مردم جامعه آماده حکومت عادلانه نبودند. در صورت دوم نیز دیگر عاشورایی نبود که به فرموده امام خمینی اسلام را زنده نگه دارد. شهادت امام حسین علیه‌السلام، تأثیری شگرف بر تاریخ اسلام گذاشت و باعث شد پس از 1400 سال کلام و پیامشان جاودانه باقی باشد. درواقع عاشورا زمینه‌ساز ظهور بود و امام حسین علیه‌السلام شهید شد تا روزی مهدی فاطمه عجل‌الله تعالی بتواند حکومتی عادلانه تشکیل دهد. بنابراین با اینکه چنین علم و قدرتی را دارند؛ ولی به خاطر حکمتی که خدا به آنها داده است به‌جا و به‌مورد از آن استفاده می‌کنند نه هر جا و هر مکانی و برای هر کاری. برای مطالعه بیشتر به لینک‌های زیر مراجعه کنید. https://btid.org/fa/news/9951 https://btid.org/fa/news/149837

Páginas

آمار مطالب

مطالب ارسالی: 50