مطالب دوستان 5743422

Retrato de توفیقی توفیقی 24 Nov, 2022 پسرم فقط به مرگ فکرمیکنه....
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر می‌کنم. هر پدر و مادری دوست دارد فرزندش از صحت و سلامتی فکری و رفتاری برخوردار باشد و در زندگی به آنها افتخار کند، حتما افکار و رفتارهای فرزندتان موجب نگرانی و ناراحتی شما شده است، که با راهنمایی‌ها و پیگیری‌هایی که خواهید داشت ان شاالله رفع خواهد شد. به عنوان راهنمایی چند نکته خدمتتان عرض می‌کنم لطفا به آنها دقت کنید و بر اساس آنها عمل نمایید: اولین نکته این است که باید او را درک کنید و با او رابطه مثبت برقرار کنید و همدلی داشته باشید. نکته دوم: توجه به نقش پدر و اهمیت ارتباط او با فرزند پسر در تربیت و اصلاح رفتار اوست، که باید برای برقراری رابطه با فرزند وقت مفید و کافی بگذارد. نکته سوم: در خصوص مشکلی که فرمودید در اولین قدم باید به شناسایی عوامل آن بپردازید، برخی از علت‌های احتمالی این مساله این موارد می‌تواند باشد: الف: وجود بیماری طبی همچون اختلال در هورمون‌های مربوط به غده تیرویید که در این مورد باید به پزشک مراجعه نمایید تا با کنترل کردن آن بهبودی حاصل شود. اختلال در هرمون تیرویید می‌تواند این علایم را در فرد ایجاد کند. ب: افسردگی؛ که برای تشخیص این مساله نیاز به مصاحبه و ارزیابی توسط روانشناس یا روانپزشک می‌باشد، در صورت وجود چنین مشکلی با دارو و درمانهای روانشناختی درمان خواهد شد. ج: ممکن است این مساله به خاطر انجام یک رفتار اشتباه خواسته یا ناخواسته مثلا دعوا کردن و ایجاد اتفاق برای فرد مقابل باشد یا مساله ای که موجب عذاب وجدان او شده است؛ بنابراین با برقراری رابطه حسنه و بدون سرزنش کردن یا تحقیر و توبیخ، به آنچه در ذهنش می‌گذرد یا علت احتمالی آن پی ببرید و با عنوان کردن آن راهنمایی های دقیق‌تری دریافت کنید. د: عشق و یا شکست عشقی نیز می‌تواند دلیل دیگری برای این مساله باشد. ه: دلایل بسیاری دیگر می‌تواند وجود داشته باشد که اگر شما نمی‌توانید خودتان تشخیص بدهید، با مراجعه به روانشناس به صورت حضوری با مصاحبه تخصصی و تشخیصی می‌توان به علت مساله پی برد و درمانهای لازم انجام بگیرد. نکته چهارم: در مواردی که فرد به مرگ و یا خودکشی فکر می‌کند نیاز به مداخله سریع است و نباید از این مساله بی تفاوت عبور کرد، بنابراین لازم است حتما به صورت تخصصی دنبال نمایید. نکته پنجم: با توجه به اینکه فرمودید پسرتان 15ساله است، او دانش آموز است، بنابراین می توانید به مشاور مدرسه مراجعه نمایید، علاوه بر آن می‌توانید در موارد لازم با هماهنگی مشاور مدرسه به مرکز مشاوره مربوط به منطقه یا ناحیه تحصیلی او مراجعه نمایید و در صورتی که مدرسه او مشاور ندارد می‌توانید مستقیما به اداره آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایید تا خدمات تخصصی به صورت رایگان به شما ارائه کنند. لطفا موارد ذکر شده را پیگیری کنید و نتیجه آن را به ما گزارش نمایید، در ادامه اگر نیاز به راهنمایی داشتید می‌توانید مطرح کنید در خدمتتان هستیم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 23 Nov, 2022 سوال اعتقادی: انگار کسانی درحال اذیت کردنش هستند....
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر می‌کنم. مشاهده چنین رفتارها و سخنانی که به نوعی عجیب و غریب است، موجب نگرانی شما شده است، امیدوارم با راهنمایی‌ها و پیگیری‌هایی که انجام می‌دهید مشکل برطرف شود. این که دختر شما احساس می‌کند افرادی در حال اذیت کردن او هستند یا افکاری در ذهنش مبنی بر کنترل شدن و افکار بدبینی نسبت به اعضای خانواده وجود دارد، حالتی است که برای برخی از افراد ایجاد می‌شود و در این زمینه مراجعین متعددی داشته‌ایم. حال این مساله چیه و چرا اینجوری می‌شه و چه باید کرد خدمتتون عرض خواهم کرد. عموما این مساله ناشی از یک اختلال در کارکرد زیستی و فعالیتهای عصبی و هورمونی سیستم مغز و اعصاب و غدد درون ریز می‌باشد. زمانی که این حالت در فرد اتفاق می‌افتد رسیدگی و پرداختن سریع به درمان خیلی مهم خواهد بود. برای این که این مشکل برطرف شود لازم است ابتدائا مساله از جهت وجود اختلال طبی و جسمی مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز به دارو درمانی با این روش بهبود پیدا کند. در بسیاری از موارد این مشکل مانند بسیاری از بیمارهای جسمی می‌باشد، گاهی وقتها مثلا شما گرفتار ویروس سرماخوردگی می‌شوید و علایمی همچون آبریزش و عطسه و سرفه نمایان می‌شود گاهی اوقات هم اختلالی در هورمونها از جمله اختلال درتیرویید ایجاد می‌شود که می‌تواند علایمی همچون توهم و هزیانهای مختلفی ایجاد کند. جالب اینجاست که توهم به صورتی است که برای فرد تجربه کننده به صورت یک امر واقعی و نه خیالی تظاهر می کند؛ در حالی که کاملا خیالی است و واقعی نیست. بنابراین لازم است در اولین قدم یک ارزیابی کلی جسمانی انجام شود. برای بررسی دقیق حتما در گام اول به پزشک متخصص مراجعه کنید، بررسی مشکل تیرویید و اختلال در هرمون تیرویید باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای رفتن پیش متخصص هم می‌توانید به متخصص اعصاب و روان ببرید، با مراجعه به متخصص در صورت نیاز ارجاعات مورد نیاز و تخصصی و یا انجام آزمایشات لازم انجام خواهد گرفت.  در قدم بعد و پس از بررسی‌های تخصصی در صورتی که مشکلی جسمی و طبی وجود نداشت، باید مساله را در کنار دارو درمانی که توسط روانپزشک انجام می شود از یک روانشناس برای رواندرمانی و استفاده از تکنیکهای شناختی به صورت گفت و گو با او نیز استفاده نمایید. انشنااله با پیگیری های پزشکی مشکل حل خواهد شد. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 19 Nov, 2022 خیلی هم نگران دروس هستم که نخوندم...
سلام علیکم از اینکه مجددا حضور پیدا کردید و به ما اعتماد نمودید تشکر می‌کنم، این مشکل که برایتان ایجاد شده نوعی اضطراب عملکردی است، نگرانی شما در این مورد برخاسته از افکار منفی و ناکارآمدی است که در ذهن شما ایجاد می شود، از جمله افکاری که مربوط به مورد قضاوت و ارزیابی قرار گرفتن شما توسط مخاطبین می باشد، در این خصوص مطالبی وجود دارد که می‌توانیم با شما گفتگو کنیم؛ قبل از اینکه در مورد این مشکل گفتگو کنیم، لطفا در مورد سوال قبل و راهنمایی‌ها که خدمتتان عرض کردیم توضیحی بفرمایید؛ همچنین بیان بفرمایید که آیا موفق به شناسایی عوامل نگرانی و عدم تلاش خود جهت درس خواندن شدید یا خیر؟ و این که از نکاتی که به عنوان راهنمایی خدمتتان عرض کردم چقدر استفاده کردید و به کار بردید؟ کدام نکات بیشتر مناسب حال شما بود؟ در ادامه بعد از توضیح موارد فوق می‌توانیم در مورد بحث کنفرانس و اینکه چگونه استرس خود را هنگام کنفرانس مدیریت کنید با هم گفتگو کنیم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 19 Nov, 2022 من‌موندم و یه دنیا آشفتگی و افسردگی....
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر می‌کنم. از اینکه در این رابطه با بدعهدی مواجه شده اید و آقا نسبت به شما بی‌وفایی کرده است حتما احساسات و هیجانات منفی را تجربه می‌کنید، هیجاناتی مانند خشم، نفرت، غم، ناامیدی و... در مورد چنین اتفاقی چند نکته خدمتتان عرض می‌کنم امیدوارم مفید باشد: یک: رضایت وعشق در زندگی بین زن و شوهر در گرو وجود سه مساله مهم است، یک: تعهد، دو: میل و تمایل جنسی و سه: عشق و علاقه. در این میان تعهد و مسئولیت پذیری در زندگی بسیار اهمیت دارد و یکی از مسایلی است که شما باید در تحقیق از همسر خود به این مساله پی ببرید که آیا این فرد، فرد متعهد و مسئولیت پذیری هست یا خیر، در روابط بین زن و شوهر اگر تعهد وجود نداشته باشد قطعا زندگی با مشکلات زیادی رو به رو خواهد شد، بنابراین توجه به این مساله خیلی مهم است و اینکه شما در دو مرحله شاهد بی‌تعهدی و عدم مسئولیت پذیری او بوده اید یک هشدار جدی برای پیش بینی عدم ازدواج موفق بوده است و نباید از این هشدارها بی‌توجه بگذرید، بنابراین این مساله نه تنها نباید موجب نگرانی شما شود، بلکه باید خوشحال باشید که قبل از ورود به زندگی با این مساله مواجه شده‌اید و از ازدواج ناموفق پیشگیری کرده‌اید. دو: ازدواج در فرهنگ ما ایرانی‌ها فقط ارتباط دختر و پسر نیست، بلکه ارتباط دو خانواده با هم هستند، بنابراین از شروع ارتباط لازم است که این ارتباطات در بستر خانواده‌ها پیش برود. در بسیاری از موارد دختر و پسر عاشق هم می‌شوند، اما با مانع بزرگی به نام عدم موافقت خانواده‌ها بر می‌خورند که واقعا دختر و پسر را دچار بحران می‌کند. بنابراین موافقت خانواده‌ها در ازدواج خیلی مهمه و در رضایت و سازگاری در زندگی آینده نقش مهمی دارد که ظاهرا این مساله در مورد شما وجود نداشته است و از این جهت هم باید خوشحال باشید که ازدواجتان سر نگرفته است. حال به نظر شما چنین فردی می‌تواند به عنوان مرد زندگی تکیه گاه مطمئنی برای شما باشد؟ سه: طبیعی است که شما به خاطر این مساله دچار ناراحتی و احساس شکست عاطفی می‌نمایید، و بنده به شما نیز حق می‌دهم که ناراحت باشید و احساس افسردگی کنید، برای اینکه با این مساله به نحو موثری برخورد کنید اگر احساس می‌کنید شدت زیادی دارد و کنترل آن سخت است حتما به مشاور حضوری جهت درمان شکست عاطفی مراجعه نمایید، اما در صورتی که احساس می‌کنید شدت زیادی ندارد می‌توانید از تکنیکهای تخلیه هیجان استفاده کنید. برای تخلیه هیجان و  بیان احساسات و عواطف خود می‌توانید به صورت نوشتن احساسات و مسایل، هیجانات خود را تخلیه کنید. برای برون‌ریزی احساسات نسبت به کسی که ازش عصبانی هستید می‌توانید نامه اعتراضی بدون ارسال برای او بنویسید و حرف‌های خودتون رو خطاب به او بنویسید سپس آن را از بین ببرید. یکی دیگه از تکنیکها استفاده ار صندلی خالی است به این صورت که در مقابل یک صندلی خالی قرار بگیرید و تصور کنید شخصی که ازش ناراحت هستید آنجا نشسته و شما با او شروع کنید به صحبت کردن و ابراز ناراحتی خود از او و هر آنچه در دل دارید خطاب به او بگویید. علاوه بر آن لازم است هر گونه نشانه یا علایمی که شما را به یاد او می اندازد از خود دور کنید و او را از ذهن خود بیرون نمایید. حتی به موقعیتهایی که شما را به یاد او می اندازد نروید. در ادامه اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید در خدمتتان هستم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 16 Nov, 2022 خیلی هم نگران دروس هستم که نخوندم...
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر می‌کنم نگرانی و استرس در درس خواندن یا آماده شدن برای امتحان تا حدی طبیعی است و عامل موفقیت و پیشرفت خواهد بود، اما چیزی که استرس را تبدیل به مشکل می‌کند دایمی بودن آن و یا شدت زیاد آن است به‌طوری که مانع از کارکرد مناسب فرد در زمینه فردی، تحصیلی، شغلی، خانوادگی وی شود. برای کنترل این مشکل در اولین قدم شناسایی عوامل آن است، که می‌تواند عوامل متعددی همچون ضعف اعتماد به نفس، رقابت منفی، نداشتن برنامه ریزی تحصیلی، هوش و استعداد پایین، بی انگیزگی، نداشتن علاقه نسبت به رشته تحصیل، کمال گرایی، اضطراب عملکردی، انتظارات بالا و سختگیرانه خود فرد یا حتی والدین،  و... داشته باشد که شناسایی آنها  بسیار مهم است؛ بعد از شناسایی عوامل، باید متناسب با هر عاملی راهکار خودش ارائه شود. پس در خط اول حل این مشکل، شناسایی علت و انجام راهکارهای متناسب با آن است.  در خط دوم حل این مشکل، مدیریت استرس همچون تنفس دیافراگمی و ریلکسیشن به‌عنوان یک مهارت عمومی مورد توجه قرار می‌گیرد. به صورت کلی توجه به نکات زیر نیز می‌تواند به شما کمک کند که خدمتتان ارائه می‌کنم:  اهداف تحصیلی خود را به اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم کنید حتی زمانی که می‌خواهید یک درس را مطالعه کنید، معین کنید که برای این ده دقیقه قرار است تا صفحه چند بخوانید. زمان را طوری تنظیم کنید که برای خواندن آن انگیزه کافی داشته باشید. یکی از تکنیک‌های ایجاد انگیزه و رفتن به سمت مطالعه استفاده از تکنیک 5 دقیقه است، معمولاً همه ما با مطالعه 5 دقیقه مشکلی نداریم و انگیزه مطالعه به این اندازه داریم اما زمانی که در ذهنمان این باشد که درس‌هایم زیاد شده و کلی مطلب باید بخوانم حوصله رفتن سمت مطالعه را نخواهیم داشت بنابراین در این صورت به خودتان بگویید 5 دقیقه مطالعه می‌کنم با این هدف کتاب را بردارید و به مدت 5 دقیقه مطالعه کنید اگر در ادامه هنوز انگیزه مطالعه داشتید و خسته نشدید (که معمولاً هم همین اتفاق می‌افتد) به مطالعه خودتان ادامه بدید. سعی کنید افکاری که مانع از رفتن شما به سمت مطالعه می‌شود را شناسایی کنید، زمانی که می‌خواهید کتاب را به دست بگیرید اما حوصله‌تان نمی‌شود همان موقع این سؤال را از خودتان بپرسید: «همین الان چه فکری یا تصویری از ذهنم گذشت؟» برای درمان باید آن افکار ناکارآمد، شناسایی شده و به چالش کشیده بشن و با افکار کارآمد جایگزین بشن. ممکنه شما به دنبال این باشید که همه چی به بهترین وجه ممکن و عالی انجام بشه مثلاً توی درس خواندن به دنبال این باشید که تمام نکات درس و خط به خط درس رو خوب بفهمید و یا حفظ کنید و معتقد باشید که اگر این‌جور نشد فایده‌ای ندارد و نمی‌توانید موفق باشید و در واقع به مسائل صفر و صدی نگاه می‌کنید؛ وقتی این چنین باشید طبیعتاً رسیدن به اون هدف غیر ممکنه و یا خسته کننده و انرژی بر، لذا انگیزه‌ای برای رفتن به سمتش پیدا نمی‌کنید و اهمال کار می‌شوید. اگر این‌گونه هستید باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. مساله بعد که به عنوان دلیلی مهم مطرح می‌شه عادت به انجام کارها در لحظه آخر و نداشتن برنامه است، مثلاً در طول سال درس را رها می‌کنیم و هنگام امتحانات شروع به درس خواندن می‌کنیم. برای درمان این مساله باید کارهای سخت و دشوار  مانند درس‌خواندن را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم‌بندی کنید و با برنامه‌ریزی در طول زمان انجام بدید. نحوه صحیح مطالعه یکی از مهم‌ترین کارها برای موفقیت در درس و ایجاد انگیزه است. در این زمینه مهارت‌های لازم را دنبال کنید و آموزش ببینید. اگر اضطراب عملکردی (ترس از صحبت کردن یا ارائه در کلاس و جلو جمع) شما را رنج می‌دهد بهترین کار مواجه شدن است سعی کنید به بهانه‌های مختلف و چیزهای ساده جلو کلاس برید و مطالبی را بیان کنید تا صحبت کردن جلو جمع برایتان عادی شود. امیدواریم نکات گفته شده بتونه بهتون کمک کنه. در ادامه اگر نیاز به مشاوره داشتید در خدمتتان هستم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 15 Nov, 2022 تا خواستگاری بعد و آشنایی با گزینه بعد چقدر بهتره فاصله باشد؟
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر می‌کنم. اینکه بعد از خواستگاری و عدم توافق چقدر باید بگذرد تا بتوانیم به خواستگار بعدی بپردازیم، هیچ گونه ملاک زمانی مشخصی وجود ندارد، به عبارت دیگر اینجور نیست که بگوییم بعد از هر خواستگاری مثلا چند ماه یا چند هفته صبر کنید، بلکه در این مورد مسایل دیگری باید در نظر گرفت و بر اساس آنها تصمیم بر خواستگاری بعدی گرفت.  ممکن است در برخی شرایط هیچگونه فاصله زمانی بین آن نیاز نبوده و فاصله انداختن اهمیتی نداشته باشد، مثلا فردی به خواستگاری یک نفر می‌رود و به خاطر عدم توافق به نتیجه نمی‌رسند و بدون هیچ گونه مشکلی ختم رابطه اتفاق می‌افتد؛ در این گونه موارد رفتن به خواستگاری بعدی نیازی به گذشت زمان خاصی ندارد؛ اما در برخی موارد ممکن است نیاز به گذشت زمان باشد مثلا در جایی که هنوز تکلیف این خواستگاری معلوم نشده است،  خب طبیعتا باید صبر کنید تکلیف این خواستگاری را معلوم نمایید، سپس برنامه خواستگاری بعدی را دنبال نمایید؛ نکته مهم اینجاست که در برخی موارد دیگر از جمله جایی که به خاطر داشتن رابطه با هم، نوعی دلبستگی و علاقه ایجاد شده باشد (با توجه به سوالی که مطرح کردید به احتمال زیاد همین مورد مد نظر شما می باشد) لازم است تا قبل از خواستگاری بعدی از لحاظ هیجانی و عاطفی به یک ثبات هیجانی و عدم درگیری عاطفی برسید سپس اقدام به خواستگاری بعدی نمایید خصوصا اگر بعد از اتمام رابطه دچار شکست عاطفی و عشقی شده باشد اهمیت گذشت زمان جهت درمان شکست عشقی از اهمیت بالاتری برخوردار است. اما اینکه در این گونه موارد این فاصله چه مدت زمانی باید باشد، هیچ منبع علمی مدت زمان خاصی را مشخص نکرده است، بله ممکن است برخی از کتابها یا افراد بگویند حداقل شش ماه بگذرد، بعد وارد رابطه بعدی شوید، اما این عدد هیچ موضوعیتی ندارد، آنچه مهم است همانطور که عرض کردم فارغ شدن از دلبستگی و درگیری عاطفی رابطه قبل و رسیدن به ثبات هیجانی است، چرا که اگر فرد هنوز درگیر رابطه قبل باشد، به خاطر درگیری هیجانی موجب می شود که فرد نتواند در خواستگاری جدید به شناخت کافی و صحیح از طرف مقابل دست پیدا کند و در نتیجه در روابطش با فرد جدید دچار مشکل خواهد شد. در ادامه اگر نیاز به راهنمایی های بیشتری داشتید در خدمت شما هستم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 14 Nov, 2022 در رابطه جنسی با همسرم دچار مشکل شدم....
سلام علیکم از حضور و اعتماد به ما تشکر میکنم قطعا این مساله باعث نگرانی شما و همسرتان شده است که لازم است خدمتتان عرض کنم با توجه به اینکه تازه ازدواج کرده اید جای نگرانی ندارد، البته این جمله به معنای بی تفاوت بودن و دنبال درمان نرفتن نیست بلکه حل این مشکل از ضروریاتی است که در ادامه نقش مهمی در رضایت زناشویی خواهد داشت. بنابراین راهنمایی هایی خدمتتان عرض میکنم امیدوارم با پیگیریهایی که خواهید داشت مشکل برطرف شود. انجام رفتارهای جنسی بین زن و شوهر یک مهارت است و همانطور که هر کار مهارتی همچون رانندگی، خیاطی، آشپزی و... نیاز به آموزش و تمرین و تکرار داره این مساله هم نیاز به آموزش و تمرین و تکرار دارد. اولین نکته ای که در بحث آموزش روابط جنسی باید بیان شود و از اهمیت زیادی برخوردار است و به مشکل شما مربوط می شود این است که هنگام برقراری روابط همسران نباید عجله کنند، انجام معاشقه های کلامی، لمسی در حد لازم خصوصا توسط مرد نسبت به همسرش بسیار مهم است این کار باعث ایجاد آمادگی روحی، فیزیولوژیکی و جسمی خواهد شد. معاشقه قبل از رابطه جنسی به صورت طبیعی موجب آماده شدن عضو جنسی برای رابطه خواهد شد، استفاده از ژل به تنهایی هم اگر چه کافی نیست اما کمک مناسبی به این مساله می کند پس مهم داشتن معاشقه قبل از رابطه است. نکته دوم این است که دخول دردناک ممکنه برخاسته از مشکلات جسمی همچون عفونت باشد که پیشنهاد میکنیم برای بررسی این موضوع حتما به متخصص زنان مراجعه نمایید. نکته سوم اینکه گاهی اوقات علت این مساله اختلالی به نام واژینیسم خواهد بود که برخاسته از اضطراب می باشد، در این اختلال هنگام برقراری رابطه توسط همسر ماهیچه های واژن به صورت خود به خود وغیر ارادی منقبض می شود و مانع از انجام رابطه طبیعی خواهد شد و در صورت انجام رابطه ممکنه همراه با تجربه درد و عدم لذت باشد، در این صورت برای حل مشکل باید به صورت تخصصی به سکس تراپ یا مراکز مشاوره روانشناختی معتبر مراجعه نمایید تا با کنترل اضطراب و تکنیکهای تخصصی مشکل را حل نمایند. نکته آخر اینکه افکار شما در این مساله به شدت دخیل هستند، اساسا یکی از دلایل مهم اضطراب همین افکار ناکارآمد و منفی است که باعث میشه تمرکز شما بر لذت و رابطه را مهار کند و دچار مشکل شوید که لازم است این افکار خودتون را هنگام رابطه شناسایی کنید و کنترل و اصلاح نمایید. در ادامه اگر نیاز به مشاوره داشتید در خدمتتان هستم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 07 Nov, 2022 شوهر به من خیانت کرده
سلام علیکم از حضور شما واعتماد به ما تشکر میکنم از اینکه متوجه پیمان شکنی همسرتون شده اید احساس ناراحتی و خشم و تنفر می کنید، امیدوارم با انتخاب بهترین راه، زندگی تان به مسیر خوب گذشته که همراه با عشق و علاقه بود برگردد.  آگاهی از خیانت همسر تاثیر منفی بر فرد و بر رابطه زناشویی می گذارد. طبیعی است که با مطلع شدن از پیمان شکنی همسر دچار واکنشهای هیجانی منفی شده باشید. شوک، خشم، نفرت، تاسف، خصومت، رنجش و آزردگی و  افسردگی هیجاناتی است که ممکن است شما تجربه کرده باشید. این هیجانات اگر به درستی تخلیه نشوند در روند تصمیم گیری برای ادامه زندگی و در رفتارهای شما با همسر اثر منفی خواهد گذاشت و بر ناسازگاریها خواهد افزود.   نکته ای که وجود دارد این است که معمولا خانمهایی که شاهد پیمان شکنی همسرشان هستند ترجیح میدهند که با همسر خود بمانند و برای جبران و تداوم زندگی مشترک به شوهرانشان فرصت بدهند، چیزی که در مورد شما هم وجود دارد و بسیار خوب است، بنابراین اینکه تصمیم گرفته اید که به او فرصت بدهید و زندگیتان را حفظ کنید تصمیم درستی گرفته اید. بهترین کار که میتونه شما را به مسیر صحیح زندگی برگردونه اینه که از او بخواهید تا دوتایی به مراکز مشاوره زوج درمانی مراجعه داشته باشید.  اینکه همسرتان به سراغ رابطه پنهانی رفته و پیمان شکنی داشته عللی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد و آنها را برطرف نمود، باید دید چه مشکلی وجود داشته و یا اینکه در چه مهارتهایی در زندگی ضعف وجود داشته است که به این سمت رفته است و در نهایت آن را حل نمود تا دوباره به سمت پیمان شکنی نرود. کسانی که بعد از مشاهده پیمان شکنی همسر، قصد ادامه زندگی دارند باید درباره مهارتهای زناشویی جنسی و چگونگی حل اختلاف آموزش ببینند. با مهارتهای زندگی آشنا شوند. برای اعتماد سازی تلاش کنند. علاوه بر این لازم است همسر خیانت دیده با فرایند تخلیه هیجان و  با راهکارهای مقابله با فلش بک ها(یادآوری خیانت) آشنا شوند و در زمینه فرایند بخشش آموزش ببینند. بنابراین پیشنهاد ما این است که رفتن به مشاوره زوج درمانی را از او بخواهید.  انشاالله بامشاوره و مداخلات روانشناختی تخصصی و غنی سازی روابط و آموزش مهارتهای لازم، صمیمیت و تعهد در زندگی تان افزایش خواهد یافت. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 06 Nov, 2022 برای تقویت اراده چکار باید بکنم..؟؟؟
سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم اراده قوی از اساسی ترین مسایل برای انجام هر کار مطلوب و یا ترک رفتار نامطلوب است و شما برای حل مساله تان روی نکته مهمی دست گذاشتید که بسیار خوب است؛ در این خصوص نکاتی وجود دارد، برای اینکه بتوانید مساله تان حل کنید این نکات را به عنوان راهنمایی خدمتتان عرض میکنم امیدوارم مفید باشد: یک: گاهی اوقات ممکن است فردی رفتاری را که انجام می دهد و نمی تواند آن را ترک کند، به خاطر وابستگی فیزیولوژیکی و جسمی به آن باشد، در این صورت هر گاه تلاش می کند آن را ترک کند، نمی تواند و احساس می کند اراده قوی ندارد، لذا لازم است در این موارد به صورت تخصصی مشاوره لازم برای رهایی از آن مشکل داده شود، مثلا در برخی موارد مشاوره ای، افرادی داریم که به سیگار، قلیون، مواد مخدر یا مشروبات الکلی، سوء مصرف دارو و... وابستگی پیدا کرده است و یا در برخی موارد همچون تماشای فیلمهای پورن، انحرافات جنسی، خودارضایی و... دچار وابستگی شده است که لازم است در هر کدام از موارد به صورت تخصصی ورود کرد و مشاوره های لازم برای ترک آنها دریافت نمود. رهایی از اینگونه مشکلات راهکارهای مخصوص خودشان دارند. دو: در برخی موارد که افراد احساس می کنند از ارده قوی برخوردار نیستند، می تواند ناشی از ویژگی شخصیتی کمالگرایی منفی باشد، خصوصا زمانی که این احساس همراه با ضعف در تصمیم گیری باشد. کمالگرایی یعنی من اعتقاد دارم هر کاری که قرار است انجام بدهم باید بهترین و عالی ترین باشد و اگر ضعفی در آن باشد اصلا مورد قبول نیست، افراد کمالگرا بسیار جزیی نگر هستند، باید و نباید های زیادی دارند و به مسایل صفر و صد نگاه می کنند، نکته جالب اینجاست که اکثر افراد کمالگرا چون به خواسته درونی خود نمی رسند در انجام یک کار یا ترک یک رفتار دچار اهمال کاری می شوند، و برای انجام یا ترک رفتار نمی توانند تصمیم جدی بگیرند. اگر شما این ویژگیها را در خودتان می بینید لازم است در این زمینه کار کنید. برای آشنایی بیشتر در این مورد و استفاده از راهکارهای مفید کتاب «غلبه بر کمال خواهی» نویسندگان: رز شافران، سارا اگان، تریسی وید، انتشارات ارجمند و کتاب «اهمال کاری، بررسی علل و راهکارهای درمان» تالیف مرتضی آقاتهرانی را مطالعه کنید. سه: در برخی از موارد این دو مشکلی که بیان فرمودید می تواند ناشی از عدم برنامه ریزی مناسب باشد، مثلا در موفقیت تحصیلی و یا مطالعه کتب درسی و غیر درسی لازم است برنامه ریزی مناسب و همه جانبه ای داشته باشید که به تمام نیازهای شما(همچون تفریح و نشاط، ارتباط با دیگران، رسیدگی به کارهای روزانه، مطالعه، خواب کافی، خوراک مناسب و...) پاسخ بدهد. در اینگونه موارد هم لازم است به صورت اصولی برنامه ریزی داشته باشید. چهار: برای تقویت اراده به صورت کلی و ساده یک تکنیک خدمتتان عرض می کنم که خیلی کمک کننده است: برای اینکه از اراده قوی برخوردار باشیم نباید نفس خود را رها کنیم و هر خواسته ای دارد را به راحتی برایش فراهم کنیم چرا که باعث میشه نفس عادت کند و با کوچکترین تکانه و میل انسان به سمت همون خواسته برود، لذا توصیه می کنیم در طول شبانه روز با برخی امیال و خواسته های خود مخالفت کنید تا اراده تان قوی شود. برای اینکار من یک مثال ساده میزنم مثلا در تابستان گرم تشنه می شوید، یه لیوان آب خنک یا آب میوه خنک حسابی می چسبد، وقتی این میل پیدا می شود به جای نوشیدن نوشیدنی خنک، یک لیوان آب معمولی که لذت بخش نباشد بنوشید و با خود بگویید می خواهم با خواسته دلم مقابله کنم. یا در یک مجلسی هستید، شیرینی پخش می کنند و با دیدن آن حسابی اسید معده تان ترشح می کند و منتظر رسیدن شیرینی می شوید، الان موقع مناسبی است که با خواسته درونی مقابله کنید و شیرینی بر ندارید، بگردید خودتان مواردی مناسب را پیدا کنید، کارهای ساده ای می توانید پیدا کنید که مخالفت با آنها موجب تقویت اراده و قوی شدن درونتان می شود. برای ارایه راهنمایی های دقیقتر و تخصصی می توانید مشکل خود را بیشتر و مشخص تر توضیح دهید تا در خدمتتان باشیم. موفق باشید.
Retrato de توفیقی توفیقی 19 Out, 2022 مادرم اضطراب و دلشوره شدیدی دارن...
سلام مجدد مرکز مشاوره ای را نمیتوانیم معرفی کنیم چون شناختی از آنها نداریم، در خصوص اینکه پدرتون میگوید فقط پیش روانپزشک میبره و چون جواب نگرفته دیگه دکتر نمیبره لازم است شما با وی صحبت کنید، سلام ما را به وی برسانید و مطالبی که در پاسخ تخصصی قبل عرض کردم را خدمتشون بیان بفرمایید تا راه درمان صحیح را دنبال نمایند. اما اینکه فرمودید « مامانم میگه حداقل یه جایی باشه بتونیم تلفنی هم صحبت کنم خوبه» میتوانید با شماره 096400 مرکز ملی پاسخگویی حوزه علمیه قم تماس بگیرید و سوالات مشاوره ای و روانشناختی خودتون را بیان بفرمایید تا توسط کارشناسان و متخصصین پاسخ داده شود. موفق باشید.

Páginas

آمار مطالب

مطالب ارسالی: 1