نظرات توفیقی

Retrato de توفیقی توفیقی 07 Dez, 2021 شوهرم پیشنهاد رابطه سه نفره میده !

سلام علیکم از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم

از اینکه این مشکل براتون پیش اومده بسیار متاسف شدم.

 اگر چه بیان نفرمودید که منظور از رابطه سه نفره وارد کردن یک خانم دیگر در رابطه هست یا آقایی دیگر؛ اما با توجه به موارد مشابه و وجود برخی انحرافات جنسی در بعضی مردها برداشت ما این است که منظورشون حضور مرد دیگر در رابطه هست، البته به هر حال هرکدام که باشد روابط جنسی سه نفره ممنوع و جزء انحرافات جنسی است و قطعا خود شما از آثار و پیامدهای منفی دنیوی و اخروی این کار که خلاف اصول انسانی و طبع بشر است اطلاع دارید و به خاطر همین مسایل هم احساس تنفر کرده و درخواست مشاوره کرده اید، از اینکه برای رهایی از این مشکل اقدام کرده اید قابل تحسین می باشید و امیدواریم مشکل هر چه سریعتر رفع شود.

برای حل مساله اولین قدم مقاومت شماست و این خیلی اهمیت داره، به هیچ وجه نباید در مقابل این خواسته کوتاه بیایید و یا شل بشید. در روابط زناشویی برخی مسایل خط قرمز به حساب می آیند که نباید اجازه بدهید کسی از این خط قرمزها عبور کند، از جمله این خطوط قرمز همین مساله به فساد و فحشا کشاندن همسر و خیانت جنسی است. طبیعتا اگر به خاطر این مقاومت و نه گفتن روابط شما با همسرتون دچار آسیب بشه بهتر از این است که با عدم مقاومت و همراهی کردن با شوهرتان، هم گرفتار فساد و فحشا گردید و هم دچار تعارضات و اختلافات شدیدتری بشوید. اگر چه نظر ما این است که خود «نه» گفتن شما و تلاش شما برای درمان مشکل میتواند او را نجات دهد و رابطه شما با همسرتان را تقویت نماید.

اما دومین قدم، حل مشکل و درمان اختلال و یا انحراف جنسی همسر است که با علت شناسی آن کار راحت تر خواهد شد.

برخی از عوامل احتمالی را خدمتتون بیان میکنم:

تکراری شدن رابطه جنسی با همسر

این مساله که یک مردی از همسرش می خواهد روابط فحشا سه نفره داشته باشد. اغلب برای ایجاد تنوع در رابطه جنسی است، وقتی رابطه ی جنسی تکراری شود افراد به دنبال راه هایی برای ایجاد تنوع در روابط خود می گردند.

 

تنوع طلب بودن همسر

ممکن است شما در روابط جنسی با همسرتون تمام تلاش خودتون کرده باشید اما خود تنوع طلب بودن همسر یکی از علل تجربه چنین رابطه هایی باشد.

 

وجود اختلالات جنسی

در بسیاری از موارد وجود اختلالات جنسی مثل مشکل در نعوظ و یا دیر انزالی و یا سایر مشکلات جنسی که در مزدان شایع است باعث میشه که فرد از راههای اشتباه وارد خود درمانی شود و در واقع از چاله در بیات و خودش رو بیاندازه توی چاه.

 

تماشای فیلمهای پورن و فانتزی های جنسی سه نفره

افراد به دلیل دیدن و اعتیاد به فیلم پورن و یا افکار و تخیلات خود دارای برخی فانتزی های جنسی می باشند که یکی از آن ها می تواند در رابطه با سکس سه نفره باشد. در واقع زوجین برای رسیدن به فانتزی خود و هیجان و جذابیت بخشیدن به رابطه جنسی اقدام به برقراری رابطه جنسی سه نفره می کنند.

 

داشتن گرایش جنسی هم به زن و هم به مرد

ممکن است فرد به هر دو جنس مرد و زن گرایش داشته باشه. به این افراد بایسکشوال می گویند . بایو سکشوال ها ممکنه در زندگی زناشویی پیشنهاد برقراری رابطه جنسی سه نفره را دهند.

 

در همه موارد و علل ذکر شده فرد نیاز به درمان دارد، برای درمان هم باید به روانشناس و سکس تراپ مراجعه کند، در مواردی که این بحث بسیار جدی و غیر قابل کنترل باشد لازم است علاوه بر آنها دارو تجویز شود.

 

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اولا در برابر این خواسته به شدت مقاومت کنید، دوما علاوه بر اینکه خود شما با آسیبها و پیامدهای دنیوی و اخروی آن آشنا بشید و حتما همسرتون هم نسبت به آن آگاه کنید، خصوصا آسیبهای روحی شدیدی ، از جمله عذاب وجدان و اضطراب شدیدی که بعد از رابطه برای فرد ایجاد میشود. سعی کنید او را قانع کنید تا به روانشناس مراجعه نماید.

برخی کارهای کمکی اینه که : در صورتی که علت آن را شناسایی کردید مثلا دیدید که به خاطر تماشای پورن وارد این مساله شده به او کمک کنید تا از آن دوری کند، او را از لحاظ جنسی (هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت) ارضاء کنید. روابط عاطفی و صمیمیت خود را افزایش بدهید. به روابط جنسی خود تنوع بدید.

اگر مشکل جنسی مثل اختلال در نعوظ و ... وجود داره مطرح کنید تا مشاوران به همسرتون کمک کنند. حتی میتوانید همین سایت را به همسرتون معرفی کنید تا مشکل خودش را مطرح نماید و مشاوران بهش کمک کنند.

موفق باشید.

Retrato de توفیقی توفیقی 06 Dez, 2021 برای بی نمازی و کاهل نمازی دختر 10 ساله مشاوره می خوام

سلام علیکم

از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم

توجه شما به نقاط مثبت دخترتون قابل تحسینه. و چقدر خوبه که همین مساله باعث ارتباط عاطفی سازنده بیشتری با دخترتون بشه.

خب شما دوتا مساله را در مورد دخترتون بیان کردید که توضیحاتی خدمتتون عرض میکنم

البته این دو مساله اگر چه نکات منحصر به فردی دارند که باید رعایت کنید اما بی ارتباط به هم نیستند. یعنی اینجوریه که اگر حس مسئولیت پذیری در کودکان تقویت بشه نسبت به نماز هم اهمیت بیشتری میدهند.

اولین نکته ای که لازمه درنظر داشته باشید اینه که ببینید حساسیت شما چقدر هست؟ ملاکهای سخت گیرانه دارید؟ انتظارات بالایی از فرزندتون دارید؟ اگر این ویژگی در شما باشه میتونه خودش یه عامل مهمی برای نظم گریزی و حتی سهل انگاری در نماز فرزندتون باشه. پس برای آموزش نظم نباید افراطی عمل کنید این ذهنیت و این آمادگی را داشته باشید که قرار نیست خانه ای که بچه در آن زندگی می کند همیشه تمیز بماند، بلکه هر بار که خانه را مرتب می کنید، پس از چند ساعت ممکن است دوباره به حالت اول برگردد.

برای رعایت نظم باید خود شما و والدین اولین الگو برای کودک باشید مثلا اگر پدر وارد خانه میشه و کتش رو میندازه روی مبل نباید انتظار داشت که فرزندان لباس را در جالباسی قرار بدهند.

کارهای کوچک فرزندتون رو بیشتر ببینید و اونا را تشویق کنید. مثلا وقتی کتابش رو در جای مناسب گذاشته اونو تشویق کنید و اونو در آغوش بگیرید.

ممکنه توی ناراحتی نتونید خودتون رو کنترل کنید و توی عصبانیت چیزایی بگید که حس منفی در او ایجاد میکنه پس هم خودتون رو کنترل کنید و هم از گفتن جملات منفی مثلا دختر بی نظم!، چرا مسئولیت پذیر نیستی!، دختری که شلخته باشه شوهر نمیکنه و.... بپرهیزید.

کارها را روشن و واضح برایش مشخص کنید و از کلی گویی بپرهیزید مثلا نگید منظم باش و احساس مسئولیت کن بلکه بگید مثلا این کتابها را در کتابخانه بذار.

ا زدادن مسئولیت های سنگین به او دوری کنید.

سعی کنید با برقراری ارتباط عاطفی و محبت به او شخصیتش را بالا ببرید.

با رعایت نکات بالا میتوانید برای انجام کارهای مشخص و در حد توانایی او از او بخواهید که انجام دهد اگر بعد از گدشت زمان کوتاهی که انتظار می رود انجام بدهد، انجام نداد برای بار دوم کمی جدی تر مساله را یادآوری کنید و اگر باز هم انجام نداد دست او را میگیرید و میگید الان داری بلند می شی بری لباست رو برداری بزاری توی جالباسی سپس اونو همراهی میکنید تا این کار را انجام بده سپس کارش رو به خودش نسبت بدیدو تشویق کنید.

یکی دیگه از کارها اینه که کارها و مسئولیتهای فرزندان را مشخص کنید و برای آتها امتیاز بدید و در آخر هفته پول توی جیبی را بر اساس آنها بدید.

یک تکنیک دیگر اینه که وقتی قراره خونه را منظم کنید با ایجاد یک شور و هیجان بگید بچه ها بیایید خونه رو مرتب کنیم و بعدش با هم یه بازی جذاب خانوادگی و گروهی انجام بدیم. سپس بر اساس نکات گفته شده کارها را تقسیم کنید و هر شخصی کارهای مربوط به خودش را انجام بدهد.

اینها برخی از تکنیکهای مربوط به نظم بود.

اینها را انجام بدید ببینید چه نتیجه ای میگیرید.

در مورد نماز هم راهنماییهای لازم را خدمتتان بیان خواهیم کرد.

موفق باشید.

Retrato de توفیقی توفیقی 06 Dez, 2021 با کودک 6 ساله پرخاشگر چه کنم ؟

سلام علیکم

از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم

اولین نکته ای که باید خدمتتان عرض کنم این است که در برابر کودکان مخصوصا اگر کودک کمی بدقلق و یا ناسازگار باشد باید صبر کرد و تحمل را بالا برد، بی جهت نیست که در روایات داریم که بهشت زیر پای مادران است چرا که اجر صابران آن هم برای تربیت فرزندانی که قرار است نسل بشیریت باشند با خداست و اجری که با خدا باشد بسیار زیاد است. البته صبر کردن به معنای بی تفاوت بودن نیست بلکه منظورمون اینه که در مقابل رفتارهای ناسازگارانه کودکان نباید هیجانی عمل کرد و با تندی و پرخاشگری و تنبیه های نامناسب رفتار نمود بلکه باید ضمن کنترل خود رفتار صحیح را انتخاب کرد.

رفتارهای کودکان خردسال از چند مساله نشات میگیره یکی خلق و خو و سرشت و دیگری تحت تاثیر محیط و اطرافیان و خصوصا نوع رفتار والدین، شما علاوه بر اینکه باید به هردو این مساله توجه داشته باشید برای تغییر وضعیت موجود لازم است در نوع رفتارهایی که انجام میدهید و در واقع پاسخ هایی که به رفتارهای کودک می دهید توجه بیشتری داشته باشید و نه تنها اون رفتارهاش را تقویت کنید بلکه با اصلاح و تغییر آن رفتار کودک را نیز تغییر دهید.

بنابراین در قدم اول باید در تربیت فرزندان صبر و بردباری داشت و در قدم دوم رعایت اصول و تکنیکهای فرزند پروری را آموخت و متناسب با آنها جلو رفت.

شما باید با ویژگیهای این سن آشنا بشید و سعی کنید با رعایت تکنیکها و نکات خاص مربوط به آن نه تنها در تربیت فرزند موفق شوید بلکه از بسیاری از مشکلات و ناسازگاریهای بعدی پیشگیری کنید.  

خب مباحث مربوط به فرزند پروری اگر چه زیاد است و در اینجا نمیتوانیم همه آنها را بیان کنیم و نیاز به کارگاه های فرزند پروری و مطالعه دارد، اما کتابی را به شما معرفی میکنیم که خیلی مفید است و شما می توانید آن را اینترنتی تهیه کنید. 

کتاب « روان شناس کودک خود باشید»، تالیف دکتر مبین صالحی، انتشارات موسسه امام خمینی (ره) . این کتاب به بررسی نیازها، ویژگیها و مسایل کودکان 3 تا 6 سال می پردازد و نکات بسیار خوبی ذکر کرده است.

با مطالعه و انجام نکات گفته شده ان شاالله این مشکل هم به صورت صحیح برطرف خواهد شد.

جهت خرید اینترنتی کتاب میتوانید به سایت «مرکز مشاوره ماوا» وابسته به موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) مراجعه نمایید.

یکی از ویژگیهای کودکان در این سن، حسادت بین فرزندان است البته حسادت در همه سنین هست اما در این سن بیشتر اتفاق می افتد بنابراین لازم است شما نسبت به دخترتون توجه ویژه ای داشته باشید

علاوه بر پیشنهادات کلی ذکر شده در بالا چند پیشنهاد دیگر خدمتتون عرض میکنم:

یک: محبت و دوست داشتن خودتون نسبت به دخترتون را نشان دهید به این صورت که براش وقت بزارید اونو بغل کنید و در آغوش بگیرید و باهاش بازی کنید و در کل به صورت عملی بهش نشون بدید که دوستش دارید نه به صورت کلامی صرف. حتی اگر حسش را ندارید به این کار تظاهر کنید و اونو بغل کنید.

دو: به رفتارهای مثبت دخترتون توجه کنید و او را تشویق کنید. لازم نیست رفتار مثبتش خاص باشه بلکه بگردید و هر رفتار کوچکی که حتی توی چشم نمیاد رو پیدا کنید و ابراز خوشحالی کنید و تشویقش کنید.

سه: هر وقت خواستید ابراز دوست داشتن به فرزند کوچکتر کنید حتما اول نسبت به بزرگتر ابراز کنید بعد کوچکتر.

چهار: کودکان به شدت از رفتارهای والدین الگو میگیرند. بنابراین ببینید خود شما و همسرتون در مقابله با هیجاناتتون چجوری برخورد میکنید قطعا اگر نتونید هجاناتتون رو کنترل کنید و با ناراحتی و یا پرخاشگری و دستور دادن جلو میرید قطعا دخترتون هم مثل شما با برادر کوچکش رفتار میکنه. پس سعی کنید مدیریت هیجان را داشته باشید و با رفتار صحیح و تکنیک های درست به فرزنداتون آموزش بدید. مثلا یکی ازتکنیکهای کنترل هیجان منفی اینه که وقتی عصبانی هستید در حضور بچه ها بگویید عصبانی هستم، بروم یک لیوان آب بخورم تا حالم خوب شود، بعدا خواهید دید که بچه شما هم، موقع عصبانیت همین کار را انجام خواهد داد. یا در مورد کنترل هیجانات مثبت، شما وقتی غذا می خورید در حضور فرزندانتان بگویید خیلی دلم می خواهد هنوز بخورم، اما فکر کنم کافی باشد، آخه می گویند زیاد خوردن باعث مریضی می شود. و مثالهای دیگری که باید به صورت مکرر انجام بدید و فرزندتون اینها رو مشاهده کنه تا به صورت الگو گیری یاد بگیره.

لطفا مطالبی که خدمتتون عرض کردم را انجام دهید سپس بازخورد بدهید. و اگر سوالی داشتید مطرح نمایید تا راهنمایی های لازم خدمتتان ارایه شود.

موفق باشید

Retrato de توفیقی توفیقی 06 Dez, 2021 هوش هیجانی EQ را چکونه در خودمان و کودمان پرورش بدهیم؟

سلام علیکم

از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم

برای پرورش هوش هیجانی لازم است اول نسبت به آن آشنا بشید و بدانید که هوش هیجانی چیست سپس با مولفه های هوش هیجانی آشنا بشید و بعد از آن برای هر کدام از مولفه ها، تکنیکها و برنامه های تقویتی مناسب را برای پرورش آنها انجام بدهید.

برای آشنایی بیشتر با این مساله لطفا به پاسخی که به این کاربر گرامی در این لینک داده ام مراجعه نموده و مطاله نمایید.

در مورد پرورش هوش هیجانی در کودکتان هم این نکته خدمتتان عرض کنم که بعد از اینکه شما با هوش هیجانی آشنا شدید و اطلاعات کافی دریافت کردید میتوانید متناسب با سن کودکتان، هم از کتابهای موجود در زمینه تقویت هوش هیجانی در کودکان استفاده کنید و هم مهمتر از آن به کار بردن اصول تربیت فرزند و استفاده از تکنیکهای فرزند پروری متناسب با سن کودکتان استفاده کنید. و این مساله خیلی مهم است.

مثالی میزنم تا بهتر روشن شود: مثلا یکی ازتکنیکهای کنترل هیجان که باعث تقویت هوش هیجانی کودک میشه اینه که وقتی عصبانی هستید در حضور بچه ها بگویید عصبانی هستم، بروم یک لیوان آب بخورم تا حالم خوب شود، بعدا خواهید دید که بچه شما هم، موقع عصبانیت همین کار را انجام خواهد داد. یا در مورد تقویت هوش هیجانی در مورد هیجانات مثبت شما وقتی غذا می خورید در حضور فرزندانتان بگویید خیلی دلم می خواهد هنوز بخورم، اما فکر کنم کافی باشد، آخه می گویند زیاد خوردن باعث مریضی می شود.

 بنابراین برای این مساله به شما پیشنهاد میکنیم اولا در کارگاه های تربیت فرزند شرکت کنید، دوما در این زمینه  مطالعه داشته باشید، اگر کودک شما در سن 3 تا 6 سال است پیشنهاد میکنیم کتاب « روان شناس کودک خود باشید»، تالیف دکتر مبین صالحی، انتشارات موسسه امام خمینی (ره) . را مطالعه بفرمایید. این کتاب به بررسی نیازها، ویژگیها و مسایل کودکان 3 تا 6 سال می پردازد و نکات بسیار خوبی ذکر کرده است. با رعایت اصول و تکنیکهای صحیح فرزندپروری هوش هیجانی کودک هم رشد می کند.

موفق باشید

Retrato de توفیقی توفیقی 06 Dez, 2021 هوش هیجانی یا EQ چیست؟

سلام علیکم

از حضور شما و اعتماد به ما تشکر میکنم

هوش هیجانی مبحثی است که مطالب علمی و پژوهشی و کاربردی زیادی در مورد آن بیان شده است اما به صورت خلاصه در اینجا برخی مطالب مفید و خلاصه خدمتتون عرض میکنم

هوش هیجانی یعنی اینکه شما بتوانید با هیجانات و انواع آنها آشنا باشید و بتوانید آنها را هم در خودتان و هم در دیگران شناسایی کنید (مثلا هیجان منفی همچون خشم، تنفر و.. و هیجانات مثبت همچون شادی، عشق و...) بعد از اینکه در شناسایی آنها توانمند شدید بتوانید در جاهای مختلف هم بکار ببرید و هم در صورت نیاز کنترل کنید و هم هیجانات دیگران را درک کنید و متناسب با آن پاسخ بدهید.

بنابراین میتوان گفت هوش هیجانی به توانایی در تشخیص احساسات خود و دیگران  و درک احساسات دیگران  و استفاده از آن برای کنترل تفکر و رفتار خود در روابط بین فردی و حل مساله اشاره دارد.

به عبارت دیگر کسانی که هوش هیجانی بالایی دارند در تشخیص احساسات خود و دیگران، همدلی کردن، تطبیق احساسات و رفتار با شرایط مختلف، کنترل تکانه‌های خود، تحمل وسوسه‌ها و تأخیر در رضایت، توانایی حل تعارضات با دیگران، داشتن ارتباط موثر خوب عمل میکنند.

 

هوش هیجانی بخش های مختلفی دارد که شما میتوانید با آشنایی با آن بخش ها و مولفه ها هم میزان آن را در خودتان بسنجید و هم با تقویت آن بخشها هوش هیجانی خود را افزایش دهید.

 

بخشهای هوش هیجانی:
خود آگاهی هیجانی: توانایی آگاه بودن از احساسات و عواطف خود
احترام به خود: توانایی آگاه بودن از درک خود، پذیرش خود و در نهایت احترام به خود
خود ابرازی: توانایی ابراز احساسات، افکار درست، باورها و دفاع از مهارت های سازنده و بر حق خود
خود شکوفایی: توانایی پی بردن به ظرفیت های بالقوه خود و انجام کاری است که امکان انجامش موجود است. تلاش برای انجام دادن کارها و لذت بردن از انجام آن ها.
استقلال: توانایی هدایت نمودن افکار و اعمال خود و آزاد بودن از هیجانات
همدلی: توانایی درک و آگاهی از احساسات دیگران و دادن ارزش به آن ها
مسئولیت پذیری در اجتماع: توانایی ابراز نمودن خود به عنوان یک عضو که با دیگر اعضا حس همکاری دارد و شخصی موثر دارای جایگاه سازنده در گروه است.
روابط بین فردی: توانایی ایجاد نمودن و حفظ روابط رضایت بخش متقابل از طریق نزدیکی عاطفی، محبت نمودن و دریافت محبت در کنار صمیمیت
واقع گرایی: توانایی سنجیدن هماهنگی بین چیزی که به طور واقعی وجود دارد و چیزی که بصورت هیجانی تجربه شده است.
انعطاف پذیری: توانایی سازگاری رفتار و افکار با تغییرات در موقعیات و محیط.
حل مسئله: توانایی تعریف و تشخیص مشکلات از یک سو و از سوی دیگر خلق راه حل های موثر و تحقق بخشیدن به آن ها.
تحمل استرس: توانایی مقاومت نمودن در برابر اتفاقات و موقعیت های استرس زا و هیجانات پیش آمده بدون شانه خالی کردن و توانایی مقابله نمودن با استرس.
کنترل تکانه: توانایی مقابله نمودن در برابر یک فاجعه و تکانه در کنار کاهش اثرات آن موارد، همچنین توانایی کنترل نمودن هیجانات خود.
خوش بینی: توانایی نگاه کردن به صورت زیرکانه به زندگی و تقویت نگرش مثبت حتی در صورت بروز اتفاقات منفی و بد.
شادمانی: توانایی داشتن احساس خوشبختی در زندگی، لذت بردن از زندگی خود و دیگران، داشتن احساسات مثبت، شاد، صریح و مفرح.

برای اینکه بتوانید سطح هوش هیجانی خود را بسنجید می توانید از پرسشنامه های ساخته شده در این زمینه استفاده کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از تست «هوش هیجانی بار-آن» است که برای انجام آن و مشاهده نتیجه و تفسیرش می توانید به کتاب آزمونهای روان شناختی دکتر فتحی آشتیانی جلد اول مراجعه کنید. (احتمالا در اینترنت تست آنلاین هم وجود داشته باشه)

در ادامه سوالی داشتید درخدمتتون هستیم

موفق باشید.

Páginas