313. چرا مردهای متاهل به زنهاشون رحم نمی‌کنند

18:12 - 1398/10/02

سلام آیا دین ما به احساس زنی که تمام عشق و علاقه خود را نثار شوهری کرده که به راحتی زن دیگری را صیغه میکند توجهی کرده یک لحظه مردان خود را به جای زنان تصور میکردن آیا با این قوانینی که یک جانبه طرف مردان است کنار می آمدند

-------------------------------------

کاربران محترم مي‌توانيد در همين بحث و يا مباحث ديگر انجمن نيز شرکت داشته باشيد: http://www.btid.org/fa/forums
همچنين مي‌توانيد سوالات جديد خود را از طريق اين آدرس ارسال و از طریق کدپیگیری که دریافت میکنید پاسخ را مشاهده نمائید: http://www.btid.org/fa/node/add/forum
تمامي کاربران مي‌توانند با عضويت در سايت نظرات و سوالاتي را که ارسال ميکنند را به عنوان يک رزومه فعاليتي براي خود محفوظ نگه‌دارند و به آن استناد کنند و همچنين نظراتشان جهت نمايش بعد از فعالیت مفید، ديگر منتظر تاييد مديرانجمن نيز نباشد؛ براي عضويت در سايت به آدرس مقابل مراجعه فرمائيد: www.btid.org/fa/user/register

انجمن‌ها: 
http://btid.org/node/148908

Plain text

• تگ‌های HTML مجاز:
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
8 + 3 =
تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

این فرد ابن الشیطان و شهوترانی که عرضه گرفتن خالی یک زن را نداشته و کل این انجمن را به لجن کشیده و میگه باید تعدد زوجات بشه و حتی بردگی شیطان را تا جایی ادامه میده که میگه از مراجعه به مراجع تقلید دوری کنید!!!

و مضحکانه ترین کار اینه که وجود تمام النقص و آلوده خود را به پیامبر تشبیه میکند! تو هر وقت به یکهزارم شعور پیامبر و اخلاق ایشان رسیدی در این مسئله نیز تبعیت کنن در این کار نهایتا مجاز!!!

اولا نفهمیده که اگر قرآن حکم به جواز اصل تعدد زوجات برای برخی افراد داده این مطلب عمومیت ندارد و برای خیلی افراد جایز نیست

ثانیا برای فهم آیات و احادیث باید به مراجع تقلید مراجعه کرد نه به آلت تناسلی!!!

ثالثا قرآن خود تعدد زوجات را جوازش را هم برای خیلی ها منع کرده

تعدد زوجات يك بحث طولاني دارد. اساس مدركش عمدتاً در قرآن آيه‌اي است كه مخاطبان خاصي دارد؛ يعني كساني كه سرپرستي ايتام را دارند. آيه اين است: «وَ إنْ خِفْتُمْ ألّا تُقسِطُوا فِي اليَتامي فانكِحُوا مَا طَابَ لَكُمْ مِن النِّساءِ مَثّني وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ فَإنْ خِفْتُمْ اَلا تَعْدِلُوا فَواحِدَه اَوْ مَا مَلَكَتْ أيْمانُكُمْ ذلِكَ أَدْنَي ألَّا تَعُولُوا». مي‌گويد مبادا اموال آنها با اموال شما مخلوط گردد، اين گناه بزرگي است. بعد بلافاصله مي‌گويد اگر خوف داشتيد كه نتوانيد عدالت را در حفظ اموال يتيمان رعايت كنيد آن‌وقت مي‌توانيد دو تا يا سه تا يا چهار تا زن بگيريد. آيه در اين مورد ساكت است كه مادر اينها را بگيرد يا خودشان را. اما در آيه دارد «وان خفتم ان لاتعدلوا» اگر خوف داشتيد كه نمي‌توانيد عدالت را رعايت كنيد، يكي بيشتر نمي‌توانيد بگيريد. يعني اگر اولي را بگيرد دومي عقدش باطل است. پس يك مطلب اين است كه تعدد زوجات مخصوص كساني است كه سرپرستي اموال ايتام را به‌عهده مي‌گيرند و شامل كساني كه سرپرست اموال ايتام نيستند، نمي‌شود. مطلب ديگر در مورد «اموال» است. در آن روزگار مال عمدتا به‌صورت كالا بود. كالاهايي از قبيل گندم و برنج و اينطور چيزها. اين كالاها احتمال مخلوط شدن داشت، اما امروز اين مشكل وجود ندارد. حساب بانكي براي طرف باز مي‌كند پولش را توي حساب خودش مي‌گذارد. اصلاً ديگر خوف اينكه اموالشان با هم مخلوط شود نيست. مي‌خواهم عرض كنم حتي كساني كه سرپرستي اموال ايتام را برعهده دارند هم نمي‌توانند تعدد زوجات داشته باشند

پس اصلا حتی این جواز برای همه نیست!!!!

و تعدد زوجات نیز برای همه نیست

یک عده نادون بحث ایتام را به همه سرایت داده اند

در آیه 129 همین سوره نساء خداوند بر قراری عدالت کامل میان زنان را خارج از توان مردان دانسته و دو مصداق بی عدالتی را هم ذکر نموده است:

وَلَن تَسْتَطِيعُواْ أَن تَعْدِلُواْ بَيْنَ النِّسَاء وَلَوْ حَرَصْتُمْ فَلاَ تَمِيلُواْ كُلَّ الْمَيْلِ فَتَذَرُوهَا كَالْمُعَلَّقَةِ وَإِن تُصْلِحُواْ وَتَتَّقُواْ فَإِنَّ اللّهَ كَانَ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۱۲۹﴾
فولادوند: و شما هرگز نمى توانيد ميان زنان عدالت كنيد هر چند [بر عدالت] حريص باشيد پس به يك طرف يكسره تمايل نورزيد تا آن [زن ديگر] را سرگشته [=بلا تكليف] رها كنيد و اگر سازش نماييد و پرهيزگارى كنيد يقينا خدا آمرزنده مهربان است

تصویر یک زن متاهل
نویسنده یک زن متاهل در

دستت دردنکنه تا حالا به این جامعی پاسخ نشنیده بودم

مستند و مستدل

راست میگی این آیه اصلا در مورد ایتام هست

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

الان چون تک همسری زن ها خیلی بی ارزش شدن هرکس هر جور دوست داره برخورد میکنه چند همسری ارزش زن بالا میبره

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

چرا نظرات من تایید نمیشه 

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

به خدا چند همسری لازم باید بشه

تصویر Amr95
نویسنده Amr95 در

اصلا همچین چیزی نیست چند همسری برای مردا...به قول مامانم اگر اینجوری پس برای زن ها هم چندهمسری خوبه 

تصویر ،
نویسنده ، در

به قول رهبری خدا یکی یار یکی محبت یکی   هر کی هم این کار کنه و به زنش خیانت کنه انشالله خیر نبینه ، مرد اگه برای شهوت و عشق جدید کسی رو شریک همسرش قرار بده مرد نیست 

تصویر ابن عابدین
نویسنده ابن عابدین در

ملاک برای ما قرآن کریم هست نه نظر اشخاص.ملاک سیره و سنت پیامبر و معصومین هست نه فتوای فقهای غیر معصوم!!!!!!!!قرآن کریم این اجازه رو به مرد داده که همزمان چند زن داشته باشه البته با رعایت شرایط نه همینطوری یلخی.و اینکه اجتهاد در مقابل نص هم حرام و باطله

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

فرد بوالهوس و شهوترانی مثل تو باید هم رهبر را با تعبیر غیر معصوم خطاب کند!

کم نبودند احمقانی که مسلم و مختار را هم با همین شعارها به کشتن دادند و بردگی شیطان را کردند!!!

نادان کجای قرآن استحباب ۴ زن رو بیان کرده؟! نهایتا بنابر فرمایش رهبری حکم به جواز میتوان داد که آن هم برای هر کسی پسندیده نیست!

آیا تو میگویی هر فعل جوازی را باید انجام داد؟

پس برای تو در طویله خوابیدن هم جایز است! برو انجام بده اگر مقصود عمل به هر جوازی هست!

تصویر ابن عابدین
نویسنده ابن عابدین در

متاسفانه امثال شما مقلدین عقل رو تعطیل کردین و افتادین دنبال تقلید کورکورانه از فقها و مراجع. و اینکه عرض کردم برای ما ملاک قرآن کریم هست نه اجتهاد اشخاص. شما کی هستید که با آیه قرآن مخالفت کنین؟ اگر میتونین آیه قرآن رو رد کنین بسم الله. برای من ملاک این نیست که فلان شخص چی گفته. من مسلمانم و ملاکم قرآن کریم هست. اگر در رد تعدد زوجات آیه ای دارید بسم الله وگرنه خاموش باش و با حکم الله مخالفت نکن

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

اینکه فرد شهوترانی مثل تو ادعا بکند قرآن شناس شده مضحک ترین ادعاست اگر مقلد هوا و هوس نبودی از شیطان تقلید نمی‌کردی!!! میفهمیدی برای فهم آیات و روایات باید به متخصصین مراجعه کرد همانها که دوبرابر سن تو با آیات و روایات سروکار داشتند نه مثل تو با شهوت و ابلیس!!!

تو نیز اجتهاد کردی منتها اجتهاد بر اساس زیر شکمت و هوی و هوس! نه شعور و فهم و مبانی صحیح عقلی!

صحبت من کاملا روشن بود و توی شهوت طلب خاموش باش اینجا مجالی برای شهوترانان نیست

البته طبیعی است که تو و اربابت عمر بن خطاب ادعا کنی حسبنا کتاب الله!!!

اما صاحبان شعور این کلام را نخواهند پذیرفت و عقل مسلط به مبانی روز و روایات مفسر آیات هستند

نه آلت تناسلی امثال تو!!!

و بوالهوسان ابن الشیطان خیلی چیزها نمیفهمند!

تصویر ابن عابدین
نویسنده ابن عابدین در

متاسفانه عادت شما مقلدین اینه که وقتی نمیتونید پاسخی منطقی به یک سوال بدین شروع به فحاشی میکنین.در حالیکه بنده یک لحظه هم به جنابعالی فحاشی نکردم.تو از کجا میدونی من شهوترانم؟مگه منو میشناسی که تهمت میزنی.محض اطلاعت باید بگم من مجردم و هیچوقت هم تعدد زوجات رو برای خودم نمیپسندم.چون شرایطشو ندارم.اما چون من نمیتونم دلیل نمیشه که دیگرانو منع کنم.اگه تعدد زوجات شهوترانیه پس نعوذ بالله پیامبر هم شهوتران بودن.چون ایشون هم چتا زن داشتند.بسیاری از امامان ما هم چند زن داشتند.پس اونها هم شهوترانن؟؟؟؟؟شما فرمودی ارباب من عمربن خطاب هست.اشتباه داری میزنی داداش.من شیعه امیرالمومنین هستم و ارباب من قرآن کریم و سیره و سنت پیامبر و معصومین هست.حالا ای  مسلمان فحاش و کاسه داغتر از آش!!!!!سوالی که پرسیدمو جواب بده.آیه ای در رد تعدد زوجات داری بسم الله رو کن.اگه نداری بیشتر از این با حکم الله مخالفت نکن.دیر نباشه روزی که بخاطر مخالفت با حکم الله در آتش سوزان جهنم بسوزی.روزی که ناله از درون سر میدی و تورا یاوری نیست.توبه کن.توبه 

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

تو که عرضه نداری حتی یک زن بگیری بیجا میکنی در مورد مردان زن دار صحبت میکنی

من تفکر مضحک و شهوتران تو را انکار کردم

تو که از روی هوا و هوس خودت را قرآن فهم میدانی و از رجوع به مراجع تقلید که دو سه برابر کل سن تو مطالعه داشتند منع میکنی!

تو مدام از پیامبر خدا و امامان خارج میکنی و حال آنکه حداقل از زمان امام رضا بخصوص به بعد هیچ تعدد زوجاتی حضرات نداشتند بلکه از قبل ایشان!

از همه اینها بگذریم تو  حتی نفهمیدی ابن الشیطان که آیه قرآن اصل جواز را بیان کرده و حال آنکه در روایات متعدد و حکم عقل سلیم این تعدد برای هرکسی جایز نیست

هرچند تو که فقط جلوی دماغت رو میبینی اینها را نمیفهمی!

از اینها بگذریم قرآن در مورد نماز شب دستور داده استحبابش بالیقین برای همه مطلقا ثابت است چرا پس وجود کثیف تو حتی این مستحب موکد را یکبار ترویج نکرده!

اما برای یک فعل نهایتا مجاز برای برخی! خودت را جرواجر میکنی!!!!!

پس معلومه برای توی بی عرضه که حتی نمیتوانی یک زن بگیری هدفی شیطانی متصور است و آن زده کردن انسانها از دین است

آری تو هم اهل تقلیدی

منتها تقلید از حماقت و نفس

تصویر ابن عابدین
نویسنده ابن عابدین در

گفتند ادب از که آموختی گفت از بی ادبان. شما ادب صحبت کردن نداری نه؟ البته شاید تربیت خانوادگیتون اینطوری. عیب نداره. حرجی بر شما نیست. و این که بیسواد!!! ازدواج مستحب موکد هستش. واجب نیست که کسی عرضه داشته باشه یا نداشته باشه. اگه به عرضه هست چرا 13 میلیون جوان مجرد در کشور داریم که مجردن. لابد همه بی عرضه هستن و تو با عرضه ای. تو اینقدر بیوجودی که حتی جرات نداری اسمتو بنویسی.ناشناس کامنت میزاری. شما از کجا میدونی من نماز شب رو ترویج نکردم. همش قضاوت و قضاوت. قضاوتهای بیجا. من از تو جاهل فقط یک سوال پرسیدم. آیه ای در قرآن داری برای رد تعدد زوجات. قرآن صریحا این اجازه رو به مرد داده. اگه خلاف آیه قرآن آیه ای داری بگو. اما نمیتونی بگی. میدونی چرا؟ چون وجود نداره. چون خودتو الکی به در و دیوار میکوبی. برو یکم مطالعه کن بعد بیا درافشانی کن بیسواد. قرآن تحت شرایطی به بعضی مردها اجازه تعدد زوجات رو داده. تو کی هستی که با حکم خدا مخالفت میکنی مرتد؟ 

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

بی وجود تویی نه من بی شخصیت

بی ادب این که میگم بیشتر لز جلوی دماغت رو نمیتونی ببینی همینه دیگه

اون بالا توضیح کامل در مورد آیه و نفی اون رو نوشتم

در مورد بی عقلی تو همین بس که میگی من بدون اسم نظر مینویسم؟ اسم نحس ابن الشیاطین تو شد اسم؟؟؟؟؟

اگه راست میگی اسم و فامیل و کدملیت رو بفرست

کذاب بوالهوس

تصویر ابن عابدین
نویسنده ابن عابدین در

من با بیسوادی مثل تو این بحث رو ادامه نمیدم. کسی که خودشرو به حماقت زده نمیشه هدایتش کرد. به فرموده قرآن کریم ان الله لا یهدی القوم الفاسقین. این بحث رو همینجا تمومش میکنم. هر چقدر هم کامنت بزاری دیگه جوابتو نمیدم. چون تو آدم اصلاح پذیری نیستی

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

وقتی بوالهوس بیسوادی مثل تو در استدلال کم میاره ناچاره این رو بگه!

دوستان فرهیخته برای بطلان کلام این فرد و استدلالهای دور از عقلش به این نظر مراجعه کنید در بالا

نویسنده ناشناس در 07:53 - 1398/10/05

تصویر ناشناس
نویسنده ناشناس در

دین نگفته مرد هرغلطی دلش خاست بکنه اون خیانت وصیغه از ذات کثیف مردهاست وگرنه اسلام نگفته وقتی زنت خوبه همه چی خوبه برو ازرو هوس یکی دیگم صیغه کن. نمیدونم صیغه رو رو چه حسابی دین اسلام قبول کرده مثلا زمان پیامبر زنهایی که شوهراشون کشته میشدند درجنگ بخاطر اینکه دشمن ازاری بهشون نرسونه ومثلا شوهرداشته باشن اسلام اجازه داد مردها اینا رو صیغه کن حالا مردای این دور وزمونه فک میکنن بخاطر تنوع طلبیشون اسلامم راهو براشون بازکرده.

تصویر mostafavi
نویسنده mostafavi در

با سلام به شما کاربر محترم

اگر پرسش شما مربوط به اینه که چرا چنین حقی در اسلام برای مردان قرار داده شده است، خب باید عرض کنم وقتی اعتقاد به خدا و دینش داشته باشیم و باور داشته باشیم که حقوق و احکام خدا از روی حکمت و آگاهی و مصلحت است، در اون صورت شکی نیست که این مسئله هم خالی از حکمت نیست ولو ممکنه حکمتش رو نفهمیم. از طرفی ممکن یه نفر از اون طرف مدعی باشد که چرا به زن حق مهریه داده شده و ... جواب این ادعا هم همینی است که عرض کردم که این احکام و حقوق برخواسته از حکمت و مصالحی است که خدای متعال برای انسان‌ها قرار داده است.

از طرفی ازدواج موقت که فقط برای مردان نیست، بلکه زنان هم با رعایت شرایطی می‌توانند ازدواج موقت داشته باشند. بنابراین قضیه کاملا یه طرف نیست. مردانی هستند که به هرصورت امکان ازدواج دائم فعلا ندارند یا زنان هستند که بنابه دلایلی امکان ازدواج دائم رو ندارند، خب این‌ها نیازهایی دارند. ازدواج موقت برای چنین مواردی است. اما مردان متاهلی که در زندگی مشترک هیچ مشکلی ندارند، اصلا توصیه به ازدواج موقت نمی‌شوند. مضاف براینکه در زمان عقد، زن می‌تواند ازدواج مجدد شوهرش را مشروط به رضایت خودش کند. بنابراین با این توضیحات امیدوارم مسئله روشن شده باشد.

موفق باشید.

تصویر منصور
نویسنده منصور در

سلام

وقتی قبول کردی که خدا وجود داره و محمد (ص) فرستاده اوست و قرآن، کتاب خدا و حق است و اشتباهی در آن نیست، دیگه هر چی توی دین هست باید قبول کنی و بدونی که درسته و حتما حکمتی داره.

نمیدانم چطور بعضی افراد میگن ما مسلمانیم (یعنی خدا را و پیامبر را و قرآن را قبول داریم که حق هستند و درست اند) بعد میگن چرا دین اینو گفته، چرا دین اونو گفته؟

تصویر به منصور
نویسنده به منصور در

منصور خان مشکلت حل شد؟